VIDEO Bennett po víťazstve s náskokom cez 20 bodov: Sagan prehovoril o strate zeleného dresu

Peter Sagan
Peter Sagan

ST-MARTIN-DE-RÉ - Írský cyklista Sam Bennett prvýkrát vyhral etapu na Tour de France. Dočkal sa na ostrove Ré, kde po voľnom dni končila rovinatá desiata etapa očakávaným hromadným špurtom. Vďaka triumfu sa Bennett zároveň vrátil do čela bodovacej súťaže a obliekol si zelený dres, ktorého obhajca Peter Sagan finišoval tretí.

Trojnásobný majster sveta Sagan dosiahol svoje prvé pódiové umiestenie na tohtoročnej Tour, celkovo sa postavil na pódium postavil 46-krát, pričom dosiahol dvanáste tretie miesto. V bodovačke je však druhý, keď na Bennetta stráca 21 bodov. "Máme za sebou nervóznu etapu, v ktorej sa každý obával vetra. Takmer celý deň sa išlo v protivetre a miestami fúkal bočný vietor. Vo finále sa odohral chaotický šprint a Sam Bennett ukázal, že dokáže vyhrať etapu. Získal zelený dres, ale sme v polovici pretekov. Myslím si, že na tratí je stále niekoľko dôležitých príležitostí, ako si ho zobrať späť," uviedol Sagan.

Dvadsaťdeväťročný Bennett sa dočkal prvého triumfu na Tour de France a stal sa šiestym Írom v histórii, ktorému sa podarilo vyhrať etapu. "Ešte si to poriadne neuvedomujem. Chcem poďakovať celému tímu. Vždy som sníval o víťazstve na Tour de France, ale ani som si nevedel predstaviť, aký je to pocit. Nečakal som, že sa mi to podarí, pretože som mal pocit, že som vyšprintoval neskoro, ale vyšlo to," citoval web podujatia dojatého Bennetta.

 


Tagy: Peter Sagan Sam Bennett

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus; Video: Youtube

DISKUSIA