ZMENA! Ďalší prísny verdikt proti Saganovi: Obrali ho o druhé miesto a dôležité body!

 Sagana preradili za nebezpečný manéver na 85. miesto
Sagana preradili za nebezpečný manéver na 85. miesto

POITIERS - Slovenského cyklistu Petra Sagana preradili rozhodcovia na posledné miesto v skupine v stredajšej 11. etape 107. ročníka Tour de France za nebezpečný manéver v záverečnom špurte. Namiesto pôvodného druhého miesta tak obsadil 85. priečku a prišiel o cenné body v boji o zelený dres

Víťazstvo zaznamenal Austrálčan Caleb Ewan (Lotto Soudal), ktorý zvládol 167,5 km dlhú trasu zo Châtelaillon-Plage do Poitiers za 4:00:01 h. Na druhé miesto sa posunul Ír Sam Bennett (Deceuninck-QuickStep) a na tretie Belgičan Wouta van Aerta z Jumbo-Visma, ktorý sa Saganom dostal do kontaktu. 

"Petra Sagana potrestali. Akceptujeme rozhodnutie jury. Naším cieľom je vždy zvíťaziť, no úctyhodným spôsobom, i keď je adrenalín vysoko v špurte na Le Tour," uviedla Bora na svojom oficiálnom profile na twitteri.

V napínavom záverečnom špurte sa Sagan snažil pretlačiť po pravej strane okolo van Aerta a dostal sa s ním do kontaktu, keď vystrčil ľavé rameno. Belgičan z Jumbo-Visma mu to po prejazde cieľom vyčítal a podľa informácií miestnych médií sa ihneď obrátil na komisárov. Tí rozhodli, že sa trojnásobný majster sveta v špurte správal nedovolene a preradili ho na posledné miesto skupiny, ktorá prišla do cieľa v rovnakom čase. Saganovi však môžu hroziť aj ďalšie sankcie v podobe odpočtu bodov v bodovacej súťaži, straty času v celkovej klasifikácii či finančnej pokuty.

 

 

V bodovacej súťaži je Sagan aj po revidovaných výsledkoch na 2. mieste, no prišiel o body a momentálne ich má na konte 175. Prvý Bennett si polepšil a dokopy získal 243 bodov, na tretie miesto sa posunul domáci Bryan Coquard (157 b). Sagana vylúčili z Tour v roku 2017 po incidente s Britom Markom Cavendishom v záverečnom špurte 4. etapy, no Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v decembri oznámila, že išlo o nešťastnú a neúmyselnú udalosť.


Tagy: Peter Sagan Wout van Aert

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus; Video: Twitter

DISKUSIA