FOTO Rozhodcovia, otvorte oči: Sagan mohol dopadnúť ako Jakobsen na Okolo Poľska!

 Sagana preradili za nebezpečný manéver na 85. miesto
Sagana preradili za nebezpečný manéver na 85. miesto

POITIERS - Záverečný špurt 11. etapy na Tour de France stále rezonuje u fanúšikov Petra Sagana, ktorého po nebezepečnom kontakte s Van Aertom preradili z pôvodného druhého miesta na 85. priečku a prišiel o cenné body v boji o zelený dres. Otázkou však zostáva, či mal vôbec na výber...

Keď sa pozriete bližšie na hektický finiš 11. etapy, uvidíte naozaj to, čo sám Tourminátor tvrdil - snažil sa vyhnúť bariére. "Dnes som bol rýchly a v špurte som sa snažil prejsť na pravú stranu. Jedného pretekára som obišiel ľahko, ale potom sa to poriadne zúžilo. Musel som sa posunúť, aby som sa vyhol bariéram a ako výsledok ma preradili na 85. miesto," uviedol Sagan na oficiálnej stránke svojho tímu.
 
V opačnom prípade mohlo dôjsť k tragédii, ako tomu bolo v úvodnej etape na pretekoch Okolo Poľska. Holandský cyklista Fabio Jakobsen sa doteraz zotavuje z ťažkého pádu, keď to v plnej rýchlosti napálil do bariér po tom, ako ho vytlačil jeho krajan Dylan Groenewegen. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BORA - hansgrohe (@bora_bandofbrothers),

 
Podľa portálu cyclingnews.com potrestali Sagana podľa sekcie 5.1 pravidiel UCI. Tá hovorí, že "odchýlka od zvolenej dráhy, ktorá prekáža, alebo ohrozuje iného pretekára, či nepredvídateľný špurt (vrátane potiahnutia za dres či za sedlo, zastrašovanie alebo ohrozenie úderom hlavou, kolenom, lakťom, ramenom, rukou atď), bude potrestaný pokutou 500 švajčiarskych frankov, odobratím 25% bodov, ktoré získal víťaz etapy, a preradenie na posledné miesto pretekárovej skupiny."
 

Tagy: Tour de France Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus; Video: YouTube

DISKUSIA