VIDEO Obhajca z Toronta odvrátil koniec sezóny: Hrdinom večera náhradník Norman Powell

Hráč Toronto Raptors OG Anunoby (vpravo) strieľa na kôš cez Kemba Walkera z Bostonu CelticsHráč Toronto Raptors OG Anunoby (vpravo) strieľa na kôš cez Kemba Walkera z Bostonu Celtics Zdroj: TASR/AP Photo/Mark J. Terrill

ORLANDO - Basketbalisti Toronta Raptors odvrátili hrozbu vyradenia z play off NBA. Obhajca titulu zvíťazil v noci na štvrtok v druhom zápase semifinále Východnej konferencie nad Bostonom Celtics 125:122 po dvojnásobnom predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3. Rozhodujúci siedmy zápas sa bude hrať v noci na sobotu o 1.00 SELČ.

Jediný kanadský tím v súťaži bol niekoľkokrát na hranici priepasti. V riadnom hracom čase nedal v záverečných štyroch minútach a 24 sekundách ani bod, no napokon ubránil stav na 98:98 a predlžovalo sa. Na začiatku druhej nadstavenej päťminútovky nabral štvorbodové manko a do vedenia sa dostal až na začiatku poslednej minúty.

Najlepším strelcom víťazného tímu bol rozohrávač Kyle Lowry s 33 bodmi. Hrdinom večera sa však stal náhradník Norman Powell, ktorý zaznamenal 23 bodov, z toho 10 v druhom predĺžení. "Zachránil nám sezónu. To bude odteraz jeho poznávacie znamenie. Kyle hral stabilne celý večer, ale bol to Norm, kto nás nakopol," vyzdvihol spoluhráča  Fred VanVleet podľa ESPN. "Zápas si vyžadoval vyššiu aktivitu z mojej strany. Presne pre toto hrám. Som na seba hrdý, že som sa postaral o víťazné akcie," citovala Powella agentúra AFP.

V semifinále Západnej konferencie si Los Angeles Clippers vo štvrtom dueli poradili s Denverom Nuggets 96:85 a zvýšili náskok v sérii na 3:1. Postup si môžu vybojovať už v noci na sobotu, keď je v Orlande na programe piaty duel (1.00 SELČ).

Nasadená dvojka západu mala duel od úvodu pod kontrolou. Už úvodnú štvrtinu vyhrala o 26:12 a súpera na dostrel už nepustila. MVP finále minulej sezóny Kawhi Leonard bol kúsok od svojho prvého triple double vo vyraďovacej časti v živote, napokon si pripísal 30 bodov, 11 doskokov a 9 asistencií. Denveru nepomohlo ani 26 bodov a 11 doskokov Nikolu Jokiča. "Nastúpili sme sústredene, dodržiavali plán. V prvých piatich minútach sme do toho dali veľa energie a odvtedy sa to už s nami tiahlo," vyhlásil spokojný Leonard. Clippers sú krok od historicky prvého postupu do konferenčného finále.

NBA - 2. kolo play off

semifinále Východnej konferencie

BOSTON CELTICS - TORONTO RAPTORS 122:125 po dvojnásobnom predĺžení (25:21, 27:27, 25:33, 21:17 - 8:8, 19:16)

najviac bodov: Brown 31 (16 doskokov), Tatum 29 (14 doskokov), Smart 23 (11 doskokov, 10 asistencií, 6 trojok) - Lowry 33 (6 trojok), Powell 23, VanVleet 21