Demitrovu rodinu postihla ďalšia tragédia: Otec zomrel pred 9. výročím synovej smrti!

TRENČÍN - Len tri dni pred smutným 9. výročím úmrtia legendárneho slovenského hokejistu Pavla Demitru († 36) opustil tento svet jeho otec Pavel († 71).

Bližšie informácie jeho smrti zatiaľ nie sú známe, ale podľa informácií cas.sk trpel dlhšiu dobu zdravotnými problémami. Pavlov otec sa dlhodobo nevedel vyrovnať s tragickou smrťou svojho syna, ktorý zahynul pri nešťastnej leteckej tragédii spolu s ďalšími hokejistami ruského tímu Lokomotiv Jaroslavľ. 


Pavel Demitra starší sa nikdy neukazoval vo svetle reflektorov, ale vždy bol hrdý na obrovské úspechy a víťazstvá svojho syna. Tragická smrť jeho dieťaťa ho mala prenasledovať do konca života, s čím sa nikdy nedokázal vyrovnať.

"Paľkov otec sa v poslednej dobe veľmi na verejnosti neukazoval. Mal určité zdravotné problémy, do toho, samozrejme, skomplikovala stretávanie sa ľudí z hokejovej komunity aj situácia okolo pandémie,“ povedal jeden z hokejistov.

Pre zlý zdravotný stav chýbal aj na verejne rozlúčke so svojím synom, ktorý sa naveky zapísal do histórie nielen slovenského, ale svetového hokeja. Pavol Demitra bol vzorom nielen fantastického hráča, ale rovnako aj ukážkovým profesionálom, lídrom kabíny a miláčikom publika.


Tagy: Pavol Demitra

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA