Koronavírus neobišiel ani Iuventu Michalovce: Podozrenie na COVID-19, tri duely odložili

Radosť hráčok z Iuventa MichalovceRadosť hráčok z Iuventa Michalovce Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

MICHALOVCE - V tíme hádzanárok Iuventy Michalovce je podozrenie na ochorenie COVID-19. Vedenie nadnárodnej MOL ligy preto odložilo na sobotu plánovaný duel Iuventy v 3. kole súťaže na ihrisku DHC Sokol Poruba.

"Môžem potvrdiť, že jedna z našich hráčok mala pozitívny test na koronavírus. Druhý jej už vyšiel negatívny, no ešte ju čaká tretí, ktorého výsledok zaváži," uviedol vo štvrtok športový riaditeľ Iuventy Michalovce Ján Beňadik.

V michalovskom klube pravidelne testujú hráčky aj realizačný tím na prítomnosť nového koronavírusu a v nedávnej minulosti už zaznamenali aj pozitívny prípad. "Sme možno aj jediní, kto takto poctivo testuje celé družstvo. Máme však už nejaké skúsenosti a vieme, že je jednoduchšie preložiť nejaký zápas, než dať celé družstvo do karantény. V pondelok 7. septembra bol náš tím kompletne otestovaný. Vyšiel z toho jeden pozitívny prípad u jednej z hráčok a tak absolvovala druhý test. Ten bol už negatívny. Čaká ju ešte tretí. Ak bude pozitívny, tak si to ona bude ďalej riešiť," uviedol Beňadik.

Pre podozrenie na koronavírus sa budú v inom termíne hrať aj dva zápasy dorasteniek medzi HC DAC Dunajská Streda a Iuventou Michalovce.

Viac o téme: Iuventa Michalovce Koronavírus DHC Sokol Poruba
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Viktor Zamborský
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články