Sagana čaká náročná skúška, zelený dres stále v nedohľadne: Prišiel som o veľa bodov!

Slovenský cyklista Peter SaganSlovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: TASR/AP/Stuart Franklin

SARRAN - Švajčiarsky cyklista Marc Hirschi zvíťazil vo štvrtkovej 12. etape 107. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Sunweb sa presadil po útoku v záverečnom stúpaní a najdlhšiu etapu tohtoročného programu (218 km) zo Chauvigny do Sarranu zvládol za 5:08:49. Slovák Peter Sagan z Bory prišiel do cieľa na 13. mieste.

Peter Sagan si pripísal na prémii sedem a za 13. miesto v cieli, keď vyhral špurt pelotónu, štyri body do súťaže o zelený dres. Tridsaťročný Slovák ich má na konte 186 a manko na prvého Bennetta stiahol zo 68 na 66 bodov. Tretí je domáci Bryan Coquard (B&B Hotels-Vital Concept), ktorý nazbieral 162 b.

"Snažili sme sa kontrolovať preteky až do posledných kilometrov. Na predposlednom kopci sa to napokon trochu ponaťahovalo. Naša skupina nejako prešla cez posledný kopec, vyhral som ju, no bojovali sme v nej iba o trináste miesto. Prišiel som tak o veľa bodov, nevadí, ideme ďalej," povedal Sagan pre RTVS.

V piatok čaká na pelotón náročná horská etapa so siedmimi vrchárskymi prémiami, z toho dvoma 1. kategórie. Trať meria 191,5 km a povedie zo Châtel-Guyonu na vrchol horského priesmyku Pas de Peyrol (5,4 km, 7,7%).

Viac o téme: Peter Sagan Sam Bennett Marc Hirschi Tour de France 2020