VIDEO Tampe môže chýbať najlepší hráč a previnilec: Po drsnom narazení vyfasoval dištanc

Alex Killorn dostal dištanc na jeden zápas za narazenie Brocka NelsonaAlex Killorn dostal dištanc na jeden zápas za narazenie Brocka Nelsona

EDMONTON - Hokejisti Tampy Bay sa budú musieť v treťom súboji finále play-off Východnej konferencie NHL proti New Yorku Islanders zaobísť bez Alexa Killorna. Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť mu udelilo zákaz štartu v jednom zápase za faul na Brocka Nelsona v druhom dueli, v ktorom hráči Lightning zvíťazili 2:1.

Tridsaťročný útočník si vyslúžil dištanc za narazenie Nelsona na mantinel v 6. minúte stredajšieho zápasu. Killorn atakoval súpera, ktorý ho nemohol vidieť, dávno po odohratí puku. Za zákrok dostal v samotnom stretnutí trest na päť minút + DKZ.

Tretí duel konferečného finále by mohol vynechať aj Brayden Point, najproduktívnejší hráč "bleskov" v tohtoročnej vyraďovačke nedohral predošlý zápas. Vedenie Tampy neuviedlo, aké zdravotné problémy trápia 24-ročného centra. Na otázku, či by mohol jeho zverenec piatkový zápas vynechať, odvetil tréner Jon Cooper: "Je to možnosť."

Druhý najlepšie bodujúci hráč play-off odstúpil zo stredajšieho zápasu v druhej tretine. Point sa pravdepodobne zranil na konci prvej tretiny, keď spadol pri mantineli po kontakte s obrancom Islanders Ryanom Pulockom. V druhej časti sa ešte na hraciu plochu vrátil, ale absolvoval len dve striedania a potom ľad opustil. Tampa vedie v sérii s NY Islanders 2:0 na zápasy. Informácie pochádzajú z oficiálneho portálu NHL.

Viac o téme: Alex Killorn Tampa Bay Lightning Brayden Point