Jágr o koronavíruse: Ľudia sa obávajú zbytočne... Azda uvidia, že sa nič zlé nemôže stať

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Hoci môže vedeniu hokejistov Kladna hocikedy pri zostavovaní rozpočtu na sezónu chýbať základný pilier v podobe veľkého a silného sponzora, tentoraz sa to ukázalo ako určitá výhoda. Rytierom by zásadné problémy nemala robiť ani obmedzená návštevnosť počas pandémie koronavírusu, hrajúci majiteľ prvoligového klubu Jaromír Jágr by si ale aj tak želal zmiernenie nastavených opatrení.

"Máme veľa drobných sponzorov, ide o firmy, ktoré dávali posledných desať rokov podobné peniaze, čo sa veľmi nezmenilo. Možno by bolo horšie, keby sme mali jedného veľkého sponzora, ktorý by sa dostal do problémov. Vďaka bohu nás to v tomto ohľade nijako moc neovplyvnilo. Prídeme o divákov, azda sa s tým ale popasujeme. Rozpočet držíme stále v rovnakej rovine," povedal na stretnutí s novinármi Jágr.

ČEZ štadión Kladno má kapacitu 5200 divákov. "Prepočítavali sme to. S tými nariadeniami vychádza povolené maximum okolo troch tisíc, ale nemyslím si, že sa počas základnej časti na toto číslo vôbec dostaneme. Ľudia majú strach, aj keď ja si myslím, že sa obávajú zbytočne. Ťažko však môžeme niekoho prehovárať," pripustil Jágr.

"Azda postupne ľudí uvidia, že sa nič zlé nemôže stať, a začnú na hokej zasa chodiť. Verím, že sa všetko začne viac a viac zlepšovať a postupne tu budeme mať život, aký sme mali pred covidom," zaželal si Jágr.

Práve v súvislosti možnou návštevnosťou by kluby podľa neho potrebovali v súčasnej ťažkej dobe plnej neistoty najviac pomôcť. "Zmierniť opatrenia smerom k divákom. Nebudeme si nič nahovárať - zárobky z divákov sú mnohokrát pre kluby zásadné. A keď tam nebudú, môže to kluby aj zlikvidovať. Aby to nebolo o tom, že nejakým opatrením niečo iné zlikvidujeme. Myslím, že kultúra i šport potrebujú, aby sa tie opatrenia zmiernili," uviedol Jágr.

S narastajúcimi počtami ľudí nakazených chorobou covid-19 silnie aj vzhľadom k sérii pozitívnych testov v hokejových kluboch pochybnosti, či súťaže vôbec začnú. "Pre nás je najdôležitejšie, aby sme začali hrať čo najskôr. Bude to problematické, ale musíme to zvládnuť. Výhodou sú pauzy pri reprezentačných akciách, priestor na dohrávánie zápasov tímov, ktoré sa napríklad dostanú do karantény, tam je. Verím, že pre Chance ligu sú tie okolnosti o niečo priaznivejšie než pre extraligu," domnieva sa Jágr.

Kladno patrí medzi kluby, ktoré sa s koronavírusom potrápili. "Už sme si svojou karanténou prešli. Po pravde je to strašný zásah do chodu mužstva. Keď toto bude ďalej takto pokračovať, neviem, či sa súťaž vôbec dohrá. Bude to veľmi zložité," priznal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA