VIDEO Pekarík skóroval hneď v prvom zápase novej sezóny: Jeho gól Herthe na postup nestačil

Peter PekaríkPeter Pekarík Zdroj: profimedia.sk

BERLÍN - Slovenský futbalista Peter Pekarík zaznamenal gól v prvom súťažnom vystúpení Herthy Berlín v novej sezóne, no jeho tím prehral v 1. kole Nemeckého pohára na ihrisku druholigového Eintrachtu Braunschweig 4:5. So súťažou sa tak rozlúčil.

Pekarík si v 65. minúte nabehol do šestnástky a nohou zblízka vyrovnal na 3:3, no jeho tím v priebehu ďalších ôsmich minút inkasoval dvakrát a Dodi Lukebakio v 83. minúte už iba skorigoval prehru favorita. Hrdinom domácich bol poľský útočník Martin Kobylanski, ktorý zaznamenal hetrik. Pekarík odohral celý zápas, jeho krajan Ondrej Duda prišiel na ihrisko v 78. minúte za stavu 3:5. Ďalší prvoligista Mainz uspel na ihrisku Havelse z regionálnej súťaže hladko 5:1.

Viac o téme: Hertha Berlin Eintracht Braunschweig Peter Pekarík