VIDEO Rodák na úvod zažil krst ohňom: Slovenský brankár to v derby schytal od hviezd Arsenalu

Oslavujúci Pierre-Emerick Aubameyang (14) a prekonaný slovenský brankár Marek RodákOslavujúci Pierre-Emerick Aubameyang (14) a prekonaný slovenský brankár Marek Rodák Zdroj: SITA/AP - Ben Stansall

LONDÝN - V úvodnom stretnutí novej sezóny anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Fulhamu 3:0. V bráne nováčika sa predstavil slovenský reprezentant Marek Rodák.

Nový ročník anglickej najvyššej súťaže odštartoval iba 48 dní po skončení predchádzajúcej sezóny. O úvodný gól sa postaral v 8. minúte francúzsky hrotový útočník Alexandre Lacazette.

Gabriel prekonáva Mareka Rodáka Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Ben Stansall

Po prestávke sa presadil po rohovom kope brazílsky obranca Gabriel Magalhaes hneď vo svojom prvom zápase po prestupe z Lille. Brankára Rodáka prekonal aj gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang v 57. minúte presnou strelou k žrdi.

FC Fulham - Arsenal Londýn 0:3 (0:1)
Góly: 8. Lacazette, 49. Gabriel Magalhaes, 57. Aubameyang