VIDEO Obdivuhodný heroický výkon: Ani otras mozgu a krvácanie do hlavy favorita Tour neodstavili!

Romain Bardet v 13. etape Tour de FranceRomain Bardet v 13. etape Tour de France Zdroj: SITA/AP - Anne-Christine Poujoulat

LYON - Nielen otras mozgu, ale aj krvácanie do hlavy utrpel spolufavorit Romain Bardet pri páde počas piatkovej etape na Tour de France. Dvadsaťdeväťročný cyklista napriek tomu dorazil do cieľa, až potom zo slávnych pretekov odstúpil.

Romain Bardet na konci Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Anne-Christine Poujoulat

"Magnetická rezonancia potvrdila malé krvácanie po otrase mozgu," napísal Bardet na sociálne siete. Keď v zjazde spadol, ťažko sa zo zeme dvíhal a mal očividne problém nasadnúť späť na bicykel. Príznaky otrasu mozgu mal hneď po dojazde.

"V aute, ktoré nás viezlo do Clermontu, požiadal o zastavenie a zvracal," priznal manažér tímu AG2R-La Mondiale Vincent Laven. Stajňa preto zožala kritiku za to, že Bardeta nestiahla z pretekov hneď po karambole.

Bardet do piatkovej 13. etapy vstupoval zo štvrtej priečky priebežného poradia. V roku 2016 dokončil Tour na celkovom druhom mieste, o rok neskôr bol tretí.

Viac o téme: Romain Bardet Tour de France 2020
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, športky

Najnovšie zo Športiek

Foto Vincent Kriechmayr
Víťazom zjazdu v Saalbachu sa stal Kriechmayr, Feuz zvýšil náskok pred Mayerom

SAALBACH - Sobotný zjazd Svetového pohára v rakúskom stredisku Saalbach-Hinterglemm sa stal korisťou Vincenta Kriechmayra. Domáci lyžiar zvíťazil s náskokom...

Tiril Eckhoffová
Eckhoffová aj s jednou chybou triumfovala v šprinte: Paulína Fialková v prvej tridsiatke

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová zvíťazila v sobotnom šprinte na podujatí Svetového pohára v českom Novom Měste na Moravě. Druhá...

Slovenská lyžiarka Petra Hromcová
Hromcová si užívala debut na domácej trati v Jasnej: V prvom kole ju vyradil špicar

JASNÁ - Jedna Petra štartovú listinu otvorila, ďalšia ju uzavrela. Slovenská lyžiarka Petra Hromcová síce nedokončila prvé kolo sobotného slalomu Svetového...

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
ONLINE
Petra Vlhová útočí na domáce víťazstvo: Online prenos z druhého kola slalomu v Jasnej

JASNÁ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla najlepší čas v prvom kole sobotného slalomu Svetového pohára. V Jasnej viedla s náskokom 27 stotín sekundy...

Lukáš Lacko
Lacko krôčik od turnaja ATP v Dauhe: Slovenský tenista postúpil do finále kvalifikácie

DAUHA - Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do finále kvalifikácie na turnaj ATP v Dauhe. V sobotnom úvodnom kole zdolal ako šiesty nasadený domáceho...

Ján Volko
Volko postúpil na majstrovstvách Európy do semifinále: Slovenský šprintér vyhral svoj rozbeh

TORUŇ - Slovenský šprintér Ján Volko postúpil do semifinále behu na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni. Svoj ôsmy rozbeh vyhral...

Monopost F1 vybuchol! Grosjean
Vyšetrovanie odhalilo príčinu hororovej nehody Grosjeana: 20 oblastí, ktoré by sa dali zlepšiť!

PARÍŽ - Vyšetrovanie nehody Romaina Grosjeana na novembrovej Veľkej cene Bahrajnu formuly 1 odhalila dvadsať oblastí, v ktorých by sa dala zlepšiť bezpečnosť...

Tomáš Vaclík
Český brankár je podľa španielskych médií nespokojný: Vaclík pravdepodobne opustí FC Sevilla

SEVILLA - Český futbalový brankár Tomáš Vaclík zrejme po tejto sezóne opustí FC Sevilla. Podľa španielskych médií je nespokojný s nedostatok zápasovej...

Brad Marchand a Zdeno
VIDEO Chára sa ostro pustil do svojho bývalého spoluhráča: Situáciu zachraňoval kapitán Bruins

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v nočnom domácom zápase NHL nad Washingtonom 5:1. Capitals prehrali prvýkrát po štyroch dueloch. Slovenský...