VIDEO Sagan o taktike Bory a tvrdej tímovej práci: Veľmi ťažká Tour, zobral som ďalšie body, ale...

Peter Sagan v záverečnom špurte 14. etapyPeter Sagan v záverečnom špurte 14. etapy Zdroj: profimedia.sk

LYON - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil štvrté miesto v sobotňajšej 14. etape 107. ročníka Tour de France a manko v boji o zelený dres znížil na 43 bodov. Z triumfu sa tešil Dán Sören Kragh Andersen. Jazdec stajne Sunweb sa presadil v závere 194 km dlhej etapy z Clermont-Ferrandu do Lyonu, trať zvládol za 4:28:10 h. Na druhom mieste skončil Slovinec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) a tretí finišoval Simone Consonni z Talianska (Cofidis). Žltý dres si udržal Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma), zelený Ír Sam Bennett (QuickStep).

"Je to pre mňa veľmi emotívna chvíľa, triumfovať na Tour bol vždy môj sen. Dnes som mal veľmi dobré nohy," uviedol Dán po pretekoch pre televíziu Eurosport. Pre dvadsaťšesťročného Andersena to bolo premiérové víťazstvo na Tour.

"Dnes sme chceli urobiť etapu ťažkú a zbaviť sa šprintérov. Celý deň sme na tom tvrdo pracovali, až do záveru. Skončil som štvrtý a zobral ďalšie body do boja o zelený dres. Cieľom bolo získať ich viac, ale toto bolo maximum, čo sme dokázali. Je to veľmi ťažká Tour a chcem sa poďakovať tímovým kolegom za ich fantastickú prácu. Nielen dnes, ale každý deň od štartu v Nice," uviedol Sagan na oficiálnej stránke svojho tímu.

Roglič si na čele celkového poradia udržal náskok 44 sekúnd na svojho krajana Tadeja Pogačara z tímu SAE Team Emirates, tretí je Kolumbijčan Egan Bernal (Ineos) s mankom 59 sekúnd. Na čele bodovacej súťaže zostal Bennett, ktorý nazbieral 262 bodov, druhý Sagan ich má na konte 219, na tretie miesto sa posunul Talian Matteo Trentin z CCC (169 b).

Viac o téme: Peter Sagan Bora - Hansgrohe Sören Kragh Andersen Tour de France 2020. Sam Bennett
  • Zdroj: TASR, športky