Český borec môže v UFC natiahnuť víťaznú šnúru: Čaká ho skúsený Američan

David DvořákDavid Dvořák Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Až v deň odletu do zámoria mohol český bojovník MMA David Dvořák oficiálne potvrdiť meno svojho druhého súpera v elitnej organizácii UFC. Dvadsaťosemročný zápasník sa 19. septembra v Las Vegas stretne s Američanom Jordanom Espinosom.

O tom, že Dvořákovým ďalším súperom bude Espinosa, informovali špecializované zahraničné weby už v polovici júla. Oficiálne to ale nikto nepotvrdil.

"Zápas už beriem ako potvrdený, všetko máme podpísané, zápas prebehne," uviedol Dvořák pre sport.cz pred odletom. "Médiá do toho šili, bude niečo, nebude, ale UFC má pokuty, majú monopol a všetko si riadia. Keď povedia, nič nezverejňovať, tak sa nedá nič robiť," podotkol rodák z Hořic. Dvořáka čaká druhý duel v UFC, vo februári pri premiére porazil v mušej váhovej kategórii do 57 kg Bruna Silvu z Brazílie na body. Aktuálne mu patrí 14. miesto v rebríčku UFC, na konte má 18 výhier a tri prehry. Naposledy prehral v máji 2012.

O dva roky starší Espinosa pôsobí v UFC od vlaňajšieho marca, stihol sa predstaviť už v štyroch zápasoch, z ktorých dva vyhral. V rebríčku je trinásty.

"Každý zápas je pre mňa veľmi dôležitý, už len ak chcem podpísať s UFC ďalšiu zmluvu, takže potrebujem vyhrať. Mám proti sebe súpera, ktorý je vo svetovom rebríčku aj v UFC rankingu predo mnou. Takže sa chcem zase posunúť hore a ísť krôčik pre krôčiku," uviedol Dvořák pre tn.cz.

Viac o téme: UFC David Dvořák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články