VIDEO Chelsea zvládla úvodný duel v Brightone, Wolves uspel na pôde Sheffieldu

Kurt Zouma a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiKurt Zouma a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Peter Cziborra

LONDÝN - Futbalisti Chelsea v úvodnom kole anglickej ligy zvíťazili v Brightone 3:1. Domáci vyrovnali v 54. minúte, ale hostia za dve minúty dali rozdielový gól.

Wolverhampton strelil v úvodných šiestich minútach na ihrisku Sheffieldu United dva góly a do sezóny Premier League vstúpil výhrou 2:0.

Chelsea cez leto utratila takmer šesť miliárd korún za nové posily, ale z novo prichádzajúcich hráčov zasiahlo do zápasu len duo nemeckých reprezentantov Kai Havertz a Timo Werner. Ben Chilwell, Hakim Ziyech a Thiago Silva, ktorý na Stamford Bridge prišiel zadarmo, neboli ani na lavičke.

"Blues" sa ujali vedenia v 23. minúte po premenenej penalte kapitána Jorginha. Po zmene strán vyrovnal strelou spoza šestnástky Leandro Trossard. Často kritizovaný brankár londýnskeho celku Kepa Arrizabalaga inkasoval od svojho príchodu do Premier League v roku 2018 už devätnásty gól zo strely spoza vápna, čo je najviac zo všetkých gólmanov.

Zverenci trénera Franka Lamparda si za necelé dve minúty vzali vedenie späť po strele z diaľky pod brvno z kopačky Reecea Jamesa. O desať minút neskôr stanovil konečné skóre Kurt Zouma, ktorého strelu usmernil domáci bek Adam Webster do vlastnej siete.

Reece James a Kurt Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Peter Cziborra

V Sheffielde otvoril skóre v 3. minúte krásnym volejom najlepší strelec Wolves z minulej sezóny Raúl Jiménez, a než sa domáci spamätali, prehrávali o dva góly po hlavičke nestráženého Romaina Saisseho. Gólman Sheffieldu Aaron Ramsdale v druhej polovici pri debute v Premier League vytlačil ďalšiu šancu Maročana Saisseho na tyč.

Sheffield United - Wolverhampton 0:2
Góly: 3. Jiménez, 6. Saiss

Brighton - Chelsea 1:3
Góly: 54. Trossard - 23. Jorginho z penalty, 56. James, 66. Zouma.

Viac o téme: Chelsea Londýn Brighton