Záhreb svedkom rekordného zápisu: VIDEO najlepšieho výkonu v Európe za dlhých 32 rokov!

Ryan Crouser
Ryan Crouser

ZÁHREB - O najlepší guliarsky výkon dosiahnutý v Európe od roku 1988 sa postaral Američan Ryan Crouser na mítingu v Záhrebe. Deň pred hlavným programom Hanžekovičovho memoriálu zvíťazil v mestskom parku vrhom dlhým 22,74 metra, ktorým prekonal o 46 centimetrov vlastný rekord mítingu z roku 2016.

Olympijský víťaz z Ria de Janeiro sa priblížil na 17 centimetrov svojmu tohtoročnému svetovému maximu a ľahko udržal neporaziteľnosť v tejto sezóne. Druhého krajana Joea Kovacsa, úradujúceho majstra sveta, predčil o meter a 44 centimetrov.

"Som veľmi spokojný, bol to jeden z mojich desiatich najlepších vrhov," povedal Crouser, ktorý vyrovnal tretí najdlhší výkon svojej kariéry. "Trochu ma mrzí, že to nebolo ešte ďalej. Dúfal som v 23 metrov. Myslím, že na to mám. Len to musí vyjsť," uviedol dvadsaťsedemročný Američan. Hranicu 23 metrov doteraz prekonali len svetový rekordér Randy Barnes z USA (23,12) a Nemec Ulf Timmermann (23,06).

Crouser v pondelok večer predviedol ešte dva skvelé pokusy dlhé 22,59 a 22,31 metra. Celkovo sa tento rok dostal cez hranicu 22 metrov už 31-krát. Žiadnemu inému guliarovi sa to v tejto sezóne nepodarilo.


Tagy: Ryan Crouser

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Charlie Neibergall; Video: HRT2

DISKUSIA