Obhajkyňa Vlhová príde o obľúbený paralelný slalom: Novoročné podujatie v Davose zrušené!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vľavo) a Švédka Anna Swennová-Larssonová vo  finále paralelného slalomu žienSlovenská lyžiarka Petra Vlhová (vľavo) a Švédka Anna Swennová-Larssonová vo finále paralelného slalomu žien Zdroj: TASR/AP/Sergio Bisi

DAVOS - Paralelný slalom mužov a žien v Davose sa v tejto sezóne Svetového pohára v alpskom lyžovaní nepôjde. Pôvodne boli preteky plánované na 1. januára, no švajčiarski organizátori sa ich rozhodli odložiť v snahe minimalizovať cestovanie účastníkov seriálu v čase pandémie koronavírusu.

Počet švajčiarskych dejísk podujatí SP v nasledujúcej sezóne sa tak zníži zo šiestich na päť. Švajčiari ako náhradu navrhli pridať jeden obrovský slalom mužov 8. januára v stredisku Adelboden. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) by mala kalendár seriálu definitívne schváliť začiatkom októbra. Svetový pohár má plánovaný štart 17. októbra v rakúskom Söldene, pripomenula agentúra AFP.

"Keďže sa očakáva, že jednotlivé tímy sa budú z jedného dejiska do ďalšieho presúvať čo najefektívnejšie, treba sa zamerať na rezorty, kde sa dá uskutočniť viacero pretekov v priebehu niekoľkých dní," vysvetlili organizátori zo Švajčiarska svoj krok s tým, že preteky v Davose by sa mohli ísť v ďalšej sezóne.

Malý glóbus za prvenstvo v hodnotení paralelných disciplín Svetového pohára bude v tejto zime obhajovať slovenská reprezentantka Petra Vlhová, ktorá v uplynulom ročníku triumfovala aj v celkovom hodnotení slalomu.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Sergio Bisi
  • Zdroj: TASR