VIDEO Sagan po najnáročnejšej etape Tour stojí pred poslednou šancou: Uvidíme, čo sa dá ešte robiť

Peter Sagan v 18. etape Tour de FrancePeter Sagan v 18. etape Tour de France Zdroj: profimedia.sk

LA ROCHE-FUR-SORON - Poliak Michal Kwiatkowski triumfoval vo štvrtkovej 18. etape 107. ročníka cyklistických pretekov Tour de France. Na 175 km dlhej trati z Méribelu do mesta La Roche-sur-Foron prišiel do cieľa bok po boku s tímovým kolegom z Ineosu Grenadiers Richardom Carapazom z Ekvádoru. Tretiu priečku obsadil s odstupom 1:51 min Belgičan Wout van Aert z Jumbo-Visma.

Žltý dres lídra Tour si aj po poslednej horskej etape tohtoročného itinerára udržal Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma). Pred krajanom Tadejom Pogačarom zo SAE Emirates má pred záverečnými tromi dňami naďalej náskok 57 sekúnd. Slovenský reprezentant Peter Sagan (Bora-hansgorhe) stratil v boji o zelený dres na jedinej rýchlostnej prémii dňa ďalších päť bodov na vedúceho jazdca bodovacej súťaže Íra Sama Bennetta. Aktuálne tak má na druhej priečke manko 52 bodov. Bennett nazbieral celkovo 298, Sagan 246 a tretí Matteo Trentin 235 bodov. V etape obsadil Sagan 84. miesto s odstupom 28:51 min.

Peter Sagan v 18. Galéria fotiek (5) Zdroj: profimedia.sk

Záverečná alpská skúška pripravila pre cyklistov päť hodnotených stúpaní, z toho dve prvej a jedno najvyššej kategórie s vrcholom na Montée du Plateau des Gliéres. Ešte predtým ich čakala rýchlostná prémia už po 14 kilometroch, aj preto sa hneď v úvode pokúšali o únik šprintéri. Ten sa podaril, ocitlo sa v ňom 32 jazdcov, ale aj všetci traja najvýraznejší adepti na zelený dres Sagan, Bennett i Trentin, ktorí sa v pelotóne strážili. Rýchlostnú prémiu v obci Aime získal napokon pre seba Bennett a bral 20 bodov, druhý Trentin si pripísal 17 a tretí skončil Sagan so ziskom 15 bodov.

"Dnes máme za sebou ďalšiu náročnú etapu asi skoro najnáročnejšiu čo bola na tejto Tour de France. Chcem povedať, že dopadla celkom dobre, prišli sme v limite a zajtra môže byť ďalšia dobrá šanca. Uvidíme, či teda prídeme do šprintu, alebo či príde nejaký únik, ale malo by to byť aj na šprintérskych tímoch, že či to budú chcieť ukontrolovať alebo nie. Tak asi tak, uvidíme, čo sa dá ešte robiť," zhodnotil pre RTVS etapu Sagan a pozdravil všetkých fanúšikov. 

Piatková zvlnená 19. etapa je poslednou šancou Tourminátora na to, aby sa ešte pred Parížom dotiahol na Bennetta v boji o zelený dres. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Sagan Michal Kwiatkowski Tour de France 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR, športky, RTVS

Súvisiace články