VIDEO Hromada gólom prispel k vysokému triumfu Liberca, Ibrahimovič poslal ďalej milánske AC

Zlatan Ibrahimovič a jeho gólové oslavyZlatan Ibrahimovič a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Peter Morgan

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Jakub Hromada prispel v 2. predkole Európskej ligy UEFA gólom k vysokému víťazstvu Slovana Liberec na pôde litovského FK Riteriai 5:1. Hromada zaznamenal v 19. minúte druhý presný zásah hostí. Na ihrisku bol do 79. minúty, jeho krajan Martin Koscelník odohral na kraji obrany celý zápas.

Postup do 3. predkola si vybojoval aj Tottenham Hotspur, o víťazstve 2:1 na trávniku Lokomotivu Plovdiv však rozhodol až v záverečnej desaťminútovke po vylúčení dvoch hráčov bulharského tímu. Tottenham sa v 3. predkole predstaví na pôde severomacedónskeho FK Škendija.

Podľa očakávania ide ďalej milánske AC, na ihrisku írskeho Shamrocku Rovers uspelo 2:0 po góloch Zlatana Ibrahimoviča a Hakana Calhanoglua. Milánčania privítajú v ďalšom predkole nórsky Bodö Glimt. Úlohu favorita splnil aj bundesligový VfL Wolfsburg, v Tirane si poradil s albánskym FK Kukësi hladko 4:0. Dva zásahy zaznamenal holandský útočník Wout Weghorst. Wolfsburg bude v 3. predkole hostiť ukrajinskú Desnu Černigov.

Poľský klub Piast Gliwice s dvojicou slovenských legionárov v základnej zostave zdolal doma rakúsky Hartberg 3:2. Brankár František Plach a obranca Tomáš Huk odohrali za domácich celý duel, ich krajan Jakub Holúbek sedel na lavičke náhradníkov. Piast pocestuje v treťom predkole na štadión FC Kodaň.

Víťaz Maďarského pohára Honvéd Budapešť s brankárom Tomášom Tujvelom prehral na svojej pôde so švédskym Malmö FF 0:1. O góly sa postarali v 34. minúte Ola Toivonen a v 86. minúte Arnor Traustason.

Futbalisti nórskeho Rosenborgu Trondheim triumfovali na pôde lotyšského FK Ventspils vysoko 5:1. Hráči španielskej Granady zvíťazili na ihrisku Teuty 4:0. Tím CSKA Sofia si doma poradil s BATE Borisov 2:0. Albánsky stredopoliar Valon Berisha rozhodol o postupe francúzskeho Stade Reims cez Servette po výsledku 1:0.

Duel medzi Riga FC a SP Tre Fiori prerušili v prvom polčase za bezgólového stavu pre silný vietor, hrať sa bude v piatok.

V dôsledku pandémie koronavírusu sa zápasy predkola i play off hrajú na jeden zápas. Tretie predkolo je na programe 24. septembra.

Coleraine FC – Motherwell FC 2:2 pp (2:2, 0:2), 0:3 na 11m
Góly: 50. a 90. Doherty (oba z 11m) – 16. Lang, 38. Watt, ČK: 89. Mugabi (Motherwell)

Linfield FC – Floriana FC 0:1 (0:0)
Gól: 10. Garcia, ČK: 74. Larkin (Linfield)

NK Osijek – FC Bazilej 1:2 (0:2)
Góly: 84. Majstorovič - 18. Cabral, 44. Stocker

Servette Ženeva – Stade Reims 0:1 (0:1)
Gól: 4. Berisha

Inter Escaldes – Dundalk FC 0:1 (0:1)
Gól: 14. McMillan, ČK: 58. Boyle (Dundalk)

FK Sileks – KF Drita 0:2 (0:0)
Góly: 48. Gerbeshi (z 11m), 80. Limani, ČK: 78. Grozdanoski (Sileks)

Góly: 21. a 74. Weghorst, 33. Lacroix, 90. Mehmedi

FK Borac Banja Luka – Rio Ave FC 0:2 (0:0)
Gól: 90. Tarantini, 90.+6 Jambor

Aris Solún – Kolos Kovalivka 1:2 (0:0)
Góly: 55. Gama – 47. Novak, 62. Antjuch

Standard Liége – Bala Town 2:0 (2:0)
Góly: 19. Avenatti (z 11m), 34. Amallah

Flora Tallinn – KR Reykjavík 2:1 (2:0)
Góly: 8. Sappinen, 37. Lilander – 76. Finnbogasson, ČK: 58. Jonasson (KR)

Sfîntul Gheorghe – Partizan Belehrad 0:1 pp (0:0)
Gól: 104. Natcho (z 11m)

Olimpija Ľubľana – Zrinjski Mostar 2:3 pp (2:2, 1:0)
Góly: 19. Ivanovič, 81. Vombergar – 52. a 84. Bilbija, 92. Ivančič

Connah's Quay – Dinamo Tbilisi 0:1 (0:0)
Gól: 90.+7 Gabedava (z 11m)

Djurgardens IF – Europa FC 2:1 (1:0)
Góly: 42. Edwards, 71. Ulvestad (z 11m) – 57. Valdes, ČK: 62. Quillo (Europa)

Hibernians FC – MOL Fehérvár 0:1 (0:0)
Gól: 61. Nikolov, ČK: 90.+3 Shodiya (Hibernians)

KF Laci – Hapoel Beer Sheva 1:2 (0:0)
Góly: 59. Nwabueze - 90.+1 Agudelo, 90.+4 Varenne, ČK: 86. Deliu (Laci)

CSKA Sofia – BATE Borisov 2:0 (0:0)
Góly: 44. Sowe, 90+4. Carey

OFI Kréta – Apollon Limassol 0:1 (0:0)
Gól: 50. Szalai

Lokomotiv Tbilisi – Dinamo Moskva 2:1 (0:0)
Góly: 54. Šikcharulidze 76. Gavašelišvili - 90. Komličenko (z 11m)

Maccabi Haifa – Kajrat Almaty 2:1 (1:1)
Góly: 31. Aškenazi, 71. Rukavicja – 45. Love

Lokomotiv Plovdiv - Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)
Góly: 71. Minčev - 80. Kane (11 m), 85. Ndombele, ČK: 77. Almeida, 78. Karagaren (obaja Plovdiv)

FK Riteriai - FK Liberec 1:5 (0:2)
Góly: 68. Lezama - 11. Mara (11 m), 19. HROMADA, 84. Rabušič, 89. Helal (11 m), 90+3. Matoušek

Góly: 73. Sana - 85. Mudrazija, 85. Wind

Neftči Baku - Galatasaray Istanbul 1:3 (0:1)
Góly: 36. Mbodj -  19. a 63. Diagne, 48. Luyindama

Lincoln - Glasgow Rangers 0:5 (0:2)
Góly: 21. Tavernier, 45. Goldson. 67. a 88. Morelos, 84. Defoe

Ararat Armenia - Fola Esch 4:3 pp (3:3. 1:1)
Góly: 17. Martinez, 90+1. a 90+4. Lima (oba 11 m), 113. Vakulenko   - 19. Pimentel, 56. Bensi (11 m), 81. Hadji, ČK: 43. Junior - 90+1. Pimentel

FK Renova - Hajduk Split 0:1 (0:1)
Gól: 4. Caktas

FC Astana - Budučnost Podgorica 0:1 (0:1)
Gól: 25. Terzič

Teuta - Granada 0:4 (0:3)
Góly: 5. Soldado, 10. Kenedy, 31. a 46. Herrera, ČK: 80. Beqja (Teuta)

Kaisar - APOEL Nikózia 1:4 (1:2)
Góly: 6. Lobjanidze -  15. a 90. De Vincenti, 25. Anuar, 48. Atzili

FK Ventspils - Rosenborg Trondheim 1:5 (1:3)
Góly: 5. Kozlov - 15. a 45. Islamovič (prvý 11 m), 37. Konradsen, 64. Holse, 71. Zachariassen, ČK: 63. Litvinskis (Ventspils)

Riga FC – SP Tre Fiori - prerušené za stavu 0:0 pre silný vietor, duel odložili na piatok 18. septembra o 19.00 h  0:0

Viac o téme: Slovan Liberec Zlatan Ibrahimovič AC Miláno Jakub Hromada