Nečakaný koniec Nadala: VIDEO Opäť zaujal Djokovič! Neudržal nervy a dostal varovanie

Novak Djokovič
Novak Djokovič

RÍM - Španielsky tenista Rafael Nadal sa v minulosti deväťkrát tešil z titulu na turnaji v Ríme, tento rok však nepridá jubilejnú desiatu trofej. Zo svojho prvého podujatia po reštarte sezóny ATP sa porúčal vo štvrťfinále, keď podľahol ôsmemu nasadenému Diegovi Schwartzmanovi z Argentíny 2:6, 5:7.

Nadal, ako dvojka podujatia, bol pred zápasom favoritom, keď mu okrem obľúbenej antuky hrala do karát aj bilancia so súperom, v predchádzajúcich deviatich stretnutiach vždy zvíťazil. Schwartzman ho však zaskočil v prvom sete, keď mu zobral dve podania a vyhral 6:2. Druhý set bol vyrovnanejší, ale ani v ňom Nadal neuspel. "Nebol to môj večer. Diego odohral výborný zápas, mne to nešlo, v tomto prípade som nemohol vyhrať," skonštatoval 34-ročný Španiel.

Nadal v Ríme ukončil svoju šesťmesačnú prestávku zavinenú pandémiou. Koronavírus ho odradil od účasti na US Open i prvom newyorskom turnaji obnovenej sezóny Western & Southern Open: "Pauza nie je výhovorka. Odohral som tu dva výborné zápasy. Prehral som príliš veľa gemov pri mojom podaní, takže som nemohol očakávať úspech a musím na tom pracovať. Viem však, ako to opraviť."

Schwartzman sa po zápase netajil spokojnosťou a pred semifinálovým súbojom s Kanaďanom Denisom Shapovalovom mal dôvod na optimizmus: "Hral som môj najlepší tenis, podobný ako proti Rafovi pred tromi rokmi na Roland Garros. Vydal som zo seba všetko a som veľmi šťastný. Štyri či päťkrát som už bol blízko k zdolaniu Nadala, tentoraz som využil, že mu nevyšiel prvý set, naopak, ja som premenil každý bod, ktorý som mohol. Kiežby tu boli diváci, aby videli moje víťazstvo."

Djokovičov hnev si odniesla raketa

Kým svetová dvojka v Ríme skončila, líder renkingu sa predstaví v semifinále. Po tom, ako Srb Novak Djokovič neslávne skončil na US Open, keď ho diskvalifikovali za zásah rozhodkyne loptičkou, svoje emócie neudržal ani v Taliansku. Hoci zvíťazil, s nemeckým kvalifikantom Dominikom Köpferom mal nečakané ťažkosti, keď prehral druhý set 4:6. Práve v ňom stratil nervy a odniesla si to jeho raketa. Za jej rozbitie si vyslúžil varovanie.

"Nebolo to prvýkrát, čo som ju rozbil, a asi ani naposledy. Nechcem to robiť, ale občas sa to stane. Myslím si, že tým ventilujem akúsi zlosť. Uvedomujem si, že tým nejdem príkladom, zvlášť pre mladých hráčov a určite ich v tomto nechcem povzbudzovať," citovala Djokoviča agentúra AFP. Srb potvrdil úlohu favorita a postúpil víťazstvom 6:3, 4:6, 6:3.


Tagy: Rafael Nadal Novak Djokovič Diego Schwartzman Dominik Köpfer

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Alfredo Falcone/LaPresse via AP; Video: Twitter

DISKUSIA