VIDEO Forma ako hrom! Rozprávkový úvod do sezóny: DAC si ide svoju vlastnú ligu

Marko Divkovič oslavuje gólMarko Divkovič oslavuje gól Zdroj: TASR/Jakub Kotian

SENICA - Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v 7. kole Fortuna ligy na pôde FK Senica 4:2 a sú suverénne na čele tabuľky s plným počtom 21 bodov.

FK Senica - FC DAC Dunajská Streda 2:4 (1:1)
Góly: 44., 72. Malec - 21., 60. Kalmár, 64. Divkovič, 76. Ramírez. Rozhodovali: Očenáš - Hrčka, Ferenc, bez ŽK, ČK: 79. Nemec (Senica), 1000 divákov

Senica: Fryšták – Kopečný, Carrillo, Nemec, Šimčák - Addo (68. Gallovič) -  Košťál (68. Marie), Duda (80. Totka), Piroska (83. Šalata), Moses - Malec

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis (90. Malý) - Schafer - Divkovič (67. Nicolaescu), Fábry, Kalmár (90. Njie), Balič (81. Bednár) - Ramírez

Prvé dejstvo stretnutia malo slušné tempo, hosťujúci DAC nastúpil v kompletnej zostave ako v pohárovej súťaži s Jabloncom, chýbal iba potrestaný stopér Müller. Hostí hnala dopredu početná divácka kulisa. Po počiatočných oťukávaniach udreli ako prví hostia. V 21. minúte Kalmár z priameho kopu z 25 metrov k pravej žrdi prekonal brankára Fryštáka. Domáci sa snažili, v poli boli vyrovnaným súperom, no nevychádzala im koncovka. V 35. minúte Baličovu strelu zvnútra 16-ky senický brankár vyrazil.

V 41. minúte mal kapitán DAC-u možnosť skórovať z podobnej pozície z priameho kopu, ale tentokrát brankár Fryšták loptu vyrazil. Český brankár významnou mierou podržal Záhorákov aj v 42. minúte, kedy krásnou robinsonádou vyrazil gólovú hlavičku Divkoviča. Seničanom sa konečne vydarila útočná akcia na konci prvého polčasu. Malec dostal výbornú prihrávku za obranu od Mosesa a zoči-voči brankárovi Jedličkovi nezaváhal.

V druhom polčase ukázala Dunajská Streda svoju vysokú kvalitu a od úvodu zatlačila Záhorákov pred ich bránu. V 60. minúte sa k odrazenej lopte po rohu dostal Kalmár a jeho prudkú strelu ešte hlavou tečoval Nemec. V 62. minúte po štandardke v sklze zakončoval domáci Malec, no gól padol na druhej strane v 64. minúte, keď Divkovič dostal priveľa priestoru pred 16-kou a tvrdkou strelou k pravej žrdi prekonal Fryštáka.

Domácim sa podarilo zdramatizovať vývoj v 72. minúte, Piroskov center nadvihol stopér Kružliak, čo využil Malec a strelil svoj druhý gól v zápase. Už o štyri minúty bol opäť dvojgólový rozdiel, keď po výborne kopanej štandardke Kalmára Ramírez hlavou upravil na 2:4. Poslednou ranou do domácich radov bolo prísne vylúčenie Nemca v 79. minúte, v 82. ešte zakončoval striedajúci moldavský útočník Nicolaescu, ale Fryšták odvrátil.

Hlasy po zápase:

Anton Šoltis, hlavný tréner FK Senica: “Z našej strany sme odohrali dobrý zápas, avšak bol vidieť rozdiel v kvalite na každom poste. Z tohto hľadiska vyhral súper zaslúžene, prvý polčas približne 20-25 spĺňal kritéria toho, čo sme chceli hrať. Proti takému súperovi sme si nemohli dovoliť otvoriť obranu, chceli sme to zhustiť a v strednom pásme napádať hráčov a získavať lopty - z časti sa nám to podarilo. Ak nedotiahnete útočné akcie aspoň do zakončenia, pri kvalite súpera z toho hrozil vždy protiútok, čo sme mohli vidieť v prvom polčase. Cez to všetko sa nám podarilo vyrovnať. Do druhého polčasu sme nabádali hráčov aby vydržali v systéme, v ktorom môžeme uspieť. Súper však išiel trochu po šťastnom tečovanom góle do vedenia, následne krásna akcia Divkoviča na 3:1. Potom  sme sa nadýchli a znížili, vždy keď sme tak urobili, súper okamžite  potvrdil svoju kvalitu a pridal ďalší gól. Dnes bol rozdiel v mene  Kalmár, súper má aj iných kvalitných hráčov, Kalmár bol dnes pri všetkom podstatnom. Chlapci videli, kde je momentálne Dunajská Streda, kde sa my môžeme časom možno priblížiť.”

Bernd Storck, hlavný tréner DAC 1904: “Gratulujem môjmu mužstvu k víťazstvu po náročných 120 minútach proti Jabloncu. Dnes to bol veľmi ťažký zápas, v prvom polčase sme dominovali a mali prevahu, chýbala mi však viac priamočiarosť a ťah na bránu. Mohli sme skórovať, pri všetkom rešpekte k dobre organizovanému súperovi sme svoje šance nevyužili a v závere polčasu sme našou nekoncentrovanosťou inkasovali na 1:1. Hráčom som cez polčas povedal, aby pokračovali v predvedenej hre a verili si. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať pred veľmi dôležitým zápasom v Rakúsku.”

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda FK Senica Fortuna Liga