Blíži sa Saganov koniec v Bore? Tourminátor reaguje na prestupové špekulácie

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

PARÍŽ - Slovenský cyklista Peter Sagan si na tohtoročnej Tour nevybojoval okrem zeleného dresu ani etapové víťazovo. Dvakrát obsadil tretie, dvakrát štvrté a dvakrát piate miesto. V 11. etape skončil druhý, no po diskvalifikácii ho preradili na 85. priečku. V poslednej etape sa snažil bojovať o premiérový triumf na Elyzejských poliach, no opäť neúspešne.

Sagan nevyhral bodovaciu súťaž prvýkrát, keď prišiel do cieľa v Paríži. Za víťazným Bennettom (380 b) zaostal o 96 bodov. Tretí skončil Talian Matteo Trentin z tímu CCC (260). Tridsaťročný Slovák vyhral bodovaciu súťaž sedemkrát (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018, 2019), v roku 2017 ho diskvalifikovali po zrážke s Markom Cavendsihom. Ani tento rok sa nevyhol trestu, keď ho po nebezpečnom manévri v 11. etape preradili z druhého na posledné miesto v skupine s rovnakým časom a prišiel o 43 bodov.

Trojnásobný majster sveta sa najbližšie predstaví na Giro d'Italia, čo znamená, že sa nezúčastní na MS v talianskej Imole, ktoré sa konajú od 24. do 27. septembra. Talianska Grand Tour odštartuje 3. októbra. "Medzi Tour a Girom je trinásť dní. Myslím si, že mám nejakú kondíciu, čo som tento rok natrénoval a teraz ide skôr o to, aby som sa zregeneroval po mentálnej stránke. Tieto trojtýždňové preteky sú o každodennom psychickom vypätí. Na Giro treba prísť so silami, aby mal človek chuť bojovať. Treba zregenerovať, netreba ani veľmi trénovať a chcem si užiť pár dní so synom," povedal v rozhovore pre RTVS.

Sagan sa vyjadril aj k medializovaným informáciám o jeho zotrvaní v tíme Bora-Hansgrohe. Podľa neho niektoré médiá prekrútili slová tímového šéfa Ralpha Denka o tom, že po sezóne prehodnotia spoluprácu. Sagan má s Borou zmluvu aj na ďalší rok: "Som s Ralphom každý deň a neviem, že by sa malo niečo meniť."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15
Viac o téme: Peter Sagan Sam Bennett Matteo Trentin Tour de France 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články