Médiá velebia mladučkého víťaza Tour: Šialené, bláznivé... Narodil sa, aby vyhrával!

Tadej Pogačar oslavuje na pódiu v žltom drese celkové víťazstvo na Tour de FranceTadej Pogačar oslavuje na pódiu v žltom drese celkové víťazstvo na Tour de France Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Slovinský cyklista Tadej Pogačar zo SAE Team Emirates sa stal celkovým víťazom 107. ročníka Tour de France. Vo veku 21 rokov a 364 dní stal druhým najmladším víťazom v histórii Tour po Henrim Cornetovi (19 rokov, 352 dní), ktorý vyhral v roku 1904. V pondelok navyše oslavuje 22. narodeniny. Okrem žltého dresu získal aj biely pre najlepšieho mladého pretekár do 25 rokov a bodkovaný pre najlepšieho vrchára. To sa mu podarilo ako prvému v histórii. Ohlasy médií na triumf slovinského cyklistu Tadeja Pogačara na Tour de France:

The Guardian: "Prezentácie tímov v Nice v rúškach, pozitívny test na koronavírus pre riaditeľa Tour ... boli to zvláštne preteky. Napriek tomu víťaz pochádza zo vzrušujúcej mladej generácie cyklistov."
      
Neue Zürcher Zeitung: "Tadej Pogačar vyhral Tour de France - jeho výkony sú veľkolepé, ale nie nadprirodzené. Slovinca vystavili k podozreniam z dopingu, čo je nespravodlivé. Jeho úspech niektorí analyzujú aj kriticky."
      

Marca: "Tadej Pogačar, nemohol to byť nikto iný. Šampión Tour, hoci mal žltý dres na sebe iba v jednej etape. Časovka na La Planche des Belles vošla do histórie. Koľko triumfov na Tour môže ešte tento chlapec dosiahnuť?"
      
La Gazzetta dello Sport: "Tadej nesie osud vo svojom mene, ktoré v preklade znamená niečo ako 'statočné srdce'. Vyhral mladý Slovinec z Komendy, malej dedinky pri Ľubľane. Narodil sa, aby vyhrával."

Delo.si: "Nielen slovinská cyklistika zostala ohromená, ale aj zvyšok sveta. Po sobotňajšej časovke sa Roglič zrútil v cieli na zem a získal si srdcia fanúšikov. Tour sa pre neho skončila bolestivým obratom. Roglič má teraz novú výzvu - zdolať Pogačara."
      
New York Times: "Dvadsaťjedenročný Tadej Pogačar prišiel do Paríža v žltom tričku deň po tom, ako ho získal v predchádzajúcej etape. Počas dvoch nezabudnuteľných dní vybojoval celkové víťazstvo. Pandemická Tour má nového víťaza."
      

idnes.cz: "Šialené, bláznivé. Ako Pogačar šliapal v tranze, tak nevedel, že drví Rogliča. Vitajte v novej ére cyklistiky."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články