Padá jeden zápas za druhým: Ďalší tím KHL hlási nové prípady nakazených koronavírusom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Pondelkový zápas Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Červenou hviezdou Kchun-lun a Lokomotivom Jaroslavľ (18.00 SELČ) sa neuskutoční. Dôvodom sú tri pozitívne koronavírusové prípady v kádri hostí. Príznaky ochorenia COVID-19 javia aj niekoľkí ďalší hráči a členovia realizačného tímu Lokomotivu, ktorí sú takisto v izolácii.

Vedenie súťaže na svojom webe informovalo, že predbežne odložilo duel na utorok. Hráči Lokomotivu sa zatiaľ vrátili do Jaroslavle. Podľa výsledkov ďalších testov sa rozhodne, či bude možné zápas odohrať. Čínsky klub pre koronakrízu hrá v tejto sezóne svoje domáce stretnutia na predmestí Moskvy v Mytišči. Dres Červenej hviezdy oblieka aj slovenský útočník Dávid Bondra.

Koronavírus zasiahol aj káder Torpeda Nižnij Novgorod, pozitívne testy mali štyri členovia tímu. Symptómy ochorenia COVID-19 mali aj ďalší hráči a členovia realizačného tímu, všetci preto putovali do karantény. Podľa oficiálneho webu ligy mali testy s pozitívnymi výsledkami aj piati zástupcovia Dinama Riga. Utorkový zápas Torpeda na ľade Dinama preto odložili. Nový termín stretnutia by malo vedenie KHL oznámiť v najbližších dňoch.


Tagy: Lokomotiv Jaroslavľ Červená hviezda Kchun-lun

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA