Hráč svetovej extratriedy potrebuje nové vedenie: Pomohol mi vyhrať všetko, o čom som sníval!

Stan WawrinkaStan Wawrinka Zdroj: SITA/AP - Frank Gunn

ZÜRICH - Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka oznámil, že ukončil spoluprácu s trénerom Magnusom Normanom. Sedemnásty hráč svetového rebríčka o tom informoval na instagrame.

"Po ôsmich rokoch spolupráce sme sa rozhodli po vzájomnej dohode rozísť," uviedol Wawrinka. "Mali sme pôsobivo silnú, príjemnú a veľmi úspešnú spoluprácu. Spoločne sme dosiahli športové vrcholy a chcem sa mu poďakovať, že mi pomohol vyhrať všetko, o čom som mohol snívať. Bol to skvelý tréner, priateľ a mentor a vždy bude mojím dobrým priateľom. Chcem sa mu verejne poďakovať za obetavosť a tvrdú prácu, vďaka čomu som sa zlepšil. Tri grandslamové tituly, ktoré som získal, mi zmenili život, sám by som to nedosiahol. Prajem mu všetko dobré v ďalšej kapitole jeho života."

Wawinka prehral posledný zápas na okruhu ATP s iba 18-ročným Musettim hladko 0:2 na sety, pričom v tom prvom dostal "kanára". Bývalá svetová trojka sa bude snažiť nájsť recept, ako sa vrátiť do elitnej desiatky, pod vedením niekoho nového.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you ! After 8 great years together @swedennorman and I have decided to part ways by mutual consent. We have had a amazingly strong, enjoyable and hugely successful partnership. We reached the height of this sport together and I want to thank him for helping me win everything that I could ever dreamt of winning. He’s been a great coach, friend and mentor and will always be a dear friend. I want to publicly thank him for all his hard work dedication and commitment in making me a better player over the years. Winning 3 grand slams has been a life changing experience for me and I could not have done that without him. Wishing him all the best in his next chapter in his life !

Príspevok, ktorý zdieľa Stanislas Wawrinka (@stanwawrinka85),

 

Viac o téme: Stan Wawrinka Magnus Norman
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Frank Gunn
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články