Na hokejovom zväze zasahovala NAKA: Prvá reakcia SZĽH!

Logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)Logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - V sídle Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v utorok zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Dôvodom malo byť verejné obstarávanie. Kriminalisti sa údajne zaoberali aj funkcionármi.

"NAKA vykonáva na hokejovom zväze procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním," uviedol potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Slivka s tým, že bližšie informácie poskytnú hneď, ako to procesná situácia dovolí.

Zo zväzu TASR informovali stanoviskom: "Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja. SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ. Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti. Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať.“

Viac o téme: SZĽH NAKA
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: športky

Súvisiace články