Stanovská sa blysla na záver sezóny: V dvoch kategóriách skvelé druhé miesto

Soňa Stanovská sa blysla na záver sezóny
Soňa Stanovská sa blysla na záver sezóny

BRATISLAVA - Talentovaná vodná slalomárka Soňa Stanovská dala o sebe vedieť počas tohto víkendu v čunovskom areáli Divoká voda, kde sa konalo posledné kolo Slovenského pohára - National Cup 2020. V sobotu zvíťazila v disciplíne K1, v nedeľu vyhrala aj v C1 a v K1 skončila strieborná. V oboch kategóriách napokon obsadila celkovo druhé miesto. Zápolenie vodákov sledoval aj samotný minister vnútra Roman Mikulec.

"S výkonmi som spokojná, pretože to boli preteky, na ktorých štartovali takmer všetci, od malých až po seniorskú reprezentáciu, takže bola stopercentná konkurencia. Obtiažnosť trate zodpovedala konkurencii a stavitelia si dali záležať. Všetky úseky trate boli náročné, hlavne zaujímavé tak, aby sa pretekár ukázal nielen po fyzickej, ale aj technickej stránke. Prvé kolo sa konalo v Liptovskom Mikuláši, zvyšné dve v Bratislave," skonštatovala 20-ročná vodná slalomárka Soňa Stanovská, ktorú čakajú budúci týždeň už vysokoškolské povinností, ale o dva týždne aj nový tréningový proces. 

"V januári sme zvykli chodiť do Austrálie, avšak kvôli súčasnej situácii s koronavírusom, prispôsobím moju zimnú prípravu aktuálnym opatreniam. V októbri mám naplánované sústredenie v talianskom mestečku Ivrea a v decembri by som rada absolvovala tréningový pobyt v Al Ain v Spojených Arabských Emirátoch. Verím, že Olympiáda v Tokiu budúci rok sa bude konať, takže urobím maximum preto, aby som sa na ňu dostala," dodala Soňa Stanovská.


Tagy: Soňa Stanovská

Zdroj:
športky

DISKUSIA