FIFA klepla Žiline po prstoch, po likvidácii prehrala spor: Hráčovi musí vyplatiť 180-tisíc!

Besir Demiri v drese Žiliny
Besir Demiri v drese Žiliny

ŽILINA - Futbalový klub MŠK Žilina prehral spor s albánskym hráčom Besirim Demirim! 26-ročný futbalista bol jedným zo 17 hráčov, ktorí dostali výpoveď po tom, ako sa sedemnásobný majster dostal do kontroverznej likvidácie na konci marca.

Keďže defenzívny záložník Besir Demiri bol legionárom, teda v spore bol "medzinárodný prvok", o všetkom musela rozhodnúť FIFA. Tá rozhodla v prospech albánskeho futbalistu nasledovne:

"MŠK Žilina je povinná zaplatiť Besirovi Demirimu 180-tisíc eur ako náhradu za porušenie zmluvy bez odôvodnenia plus 5-percentný úrok. Zároveň platbu musí uskutočniť do 45 dní a dokladovať ju príslušnému orgánu FIFA. Inak slovenskému klubu hrozí zákaz registrovania nových hráčov, až dokým nebude zaplatená náhrada škody."

MŠK Žilina má ešte možnosť odvolať sa na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

Redakcia Športky.sk kontaktovala aj samotný klub, ktorý sa k veci zatiaľ nevyjadril. Ak tak urobí, bude to formou tlačovej správy na oficiálnej stránke MŠK Žilina.

Po vypuknutí pandémie koronavírusu sa viaceré športové kluby dostali do vážnych finančných problémov. Výnimkou nebol ani MŠK Žilina. Majiteľ Jozef Antošík sa s hráčmi pokúsil dohodnúť na výraznom znížení platov, na ktoré najväčšie opory klubu odmietli pristúpiť. Preto sa rozhodol poslať koncom marca klub do likvidácie a až 17 futbalistov dostalo výpoveď.


Tagy: FIFA MŠK Žilina Besir Demiri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
mskzilina.sk

DISKUSIA