VIDEO Desivý pád na majstrovstvách sveta: Obhajkyňa zlata chcela pokračovať aj cez bolesť

Desivý pád na časovke na majstrovstvách svetaDesivý pád na časovke na majstrovstvách sveta Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

IMOLA - Po hrozivom páde cez zvodidlo počas jazdy za obhajobou titulu majsterky sveta v časovke sa Chloé Dygertová podrobila operácii nohy. Lekári v bolonskej nemocnici jej zašili hlbokú ranu. Dvadsaťtriročnou americkú cyklistku upokojili, že sa plne zotaví.

"Uľavilo sa nám, mohlo to dopadnúť horšie. Chloé je mladá a veľká bojovníčka," povedal šéf amerických cyklistov Jim Miller. Dygertová, ktorá má už desať zlatých medailí z MS, z toho sedem na dráhe, mala závod v okolí Imoly dobre rozbehnutý.

Na prvom medzičase viedla, ale nezvládla pravotočivú zákrutu pri zjazde, stratila kontrolu nad bicyklom a prepadla z cesty. Zvodidlo jej spôsobilo hlbokú ranu. "Po páde som ešte myslela na to, že môžem pokračovať a vyhrať, ale potom som sa pozrela a uvidela svoju nohu," uviedla Dygertová.

Desivý pád na časovke Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

"V minulosti už mala zopár nehôd a vždy sa vrátila silnejšia. Nepochybujem, že to tak bude znova," uviedla jej trénerka Kristin Armstrongová, trojnásobná olympijská víťazka v časovke.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Zranenie Pád Časovka Chloé Dygertová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andrew Medichini; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články