VIDEO WBA proti Chelsea nestačil trojgólový polčasový náskok, triumf United po neuveriteľnom závere

Radosť hráčov Manchestru United z víťazného gólu v zápase s BrightonomRadosť hráčov Manchestru United z víťazného gólu v zápase s Brightonom Zdroj: SITA/AP/Glyn Kirk

BRIGHTON - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 3. kola anglickej Premier League na ihrisku Brightonu 3:2. Hostia od 40. minúte prehrávali po góle Neala Maupaya z penalty, ešte do prestávky ale vyrovnali, keď si dal vlastný gól Lewis Dunk.

V druhom polčase v 52. minúte Marcusovi Rashfordovi zmaril gól verdikt VAR-u, o tri minúty však útočník "červených diablov" po individuálnom prieniku obohral celú obranu domácich a dostal svoj tím do vedenia. V divokom závere sa zdalo, že MUFC príde o prvé ligové víťazstvo v ročníku, keď v 90.+5 minúte Solomon March osamotený na zadnej tyčke hlavičkou vyrovnal.

Hostia však v desiatej minúte nadstaveného času rozhodli po góle Bruna Fernandesa z pokutového kopu. VAR totiž odhalil Maupayovo zahranie rukou vo vlastnej šestnástke. Zverenci nórskeho trénera Oleho Gunnara Solskjaera odohrali v PL doteraz dva zápasy, v predchádzajúcom súboji prehrali doma s Crystal Palace 1:3.

Radosť hráčov Manchestru United Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/John Sibley

FC Everton zvíťazil na ihrisku Crystal Palace 2:1 a s troma výhrami z troch zápasov je na čele neúplnej tabuľky. Víťazný gól zverencov talianskeho trénera Carla Ancelottiho strelil v 40. minúte z penalty Brazílčan Richarlison.

Londýnska Chelsea prehrávala na štadióne West Bromwichu Albion po prvom polčase 0:3. V druhom sa jej však podarilo vyrovnať, keď deľbu bodov zariadil v 90.+4 minúte Tammy Abraham. "The Blues" sa podarilo vyhnúť druhej prehre v sezóne, domácim bod dvoma gólmi zabezpečil írsky útočník Callum Robinson.

Prvé víťazstvo v sezóne zaznamenal West Ham, ktorý si doma poradil s Wolverhamptonom hladko 4:0. Dva góly si pripísal Jarrod Bowen, po jednom pridali Tomáš Souček a Sebastien Haller.

Manchester City – Leicester City 2:5 (1:1)
Góly: 4. Mahrez, 84. Ake – 37., 54. a 58. Vardy (prvý a tretí z 11m), 77. Maddison, 88. Tielemans (z 11m)

West Ham United – Wolverhampton Wanderers 4:0 (1:0)
Góly: 17. a 57. Bowen, 66. Souček, 90.+3 Haller

Brighton & Hove Albion - Manchester United 2:3 (1:1)
Góly: 40. Maupay (z 11 m), 90.+5 March - 43. Dunk (vlastný), 55. Rashford, 90.+10 Fernandes (z 11 m)

Crystal Palace - FC Everton 1:2 (1:2)
Góly: 26. Kouyate - 10. Calvert-Lewin, 40. Richarlison (z 11 m)

West Bromwich Albion - Chelsea Londýn 3:3 (3:0)
Góly: 4. a 25. Robinson, 28. Bartley - 55. Mount, 70. Hudson-Odoi, 90.+3 Abraham

FC Burnley - FC Southampton 0:1 (0:1)
Gól: 5. Ings

Viac o téme: Manchester United Premier League FC Everton Crystal Palace Brighton & Hove Albion