VIDEO Hviezdny Real mal opäť na mále: Brazílčan Emerson smoliarom zápasu v Seville

Luka Modrič a EmersonLuka Modrič a Emerson Zdroj: SITA/AP - Angel Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vybojovali prvé víťazstvo v novej sezóne španielskej La Ligy. V sobotňajšom dueli 3. kola vyhrali na pôde Betisu Sevilla 3:2.

Smoliarom zápasu bol Brazílčan Emerson, ktorý si na začiatku druhého polčasu za stavu 2:1 pre domácich strelil vlastný gól a v 67. minúte dostal červenú kartu po faule na Luku Joviča, ktorý sa sám rútil na bránu Betisu. Víťazný gól hostí strelil v 82. minúte z pokutového kopu kapitán Sergio Ramos.

Sergio Ramos a Alex Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Angel Fernandez

Úradujúci majster má po dvoch zápasoch na konte štyri body, vo svojom prvom ligovom vystúpení pred týždňom iba remizoval na pôde Realu Sociedad San Sebastián 0:0. Betis po dvoch víťazstvách utrpel prvú prehru v sezóne.

Karim Benzema a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Angel Fernandez

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 3. kola sa v súboji domáceho Alaves s Getafe zrodila bezgólová remíza. V ďalšom zápase Valencia doma iba remizovala s SD Huesca 1:1. Na konte má po troch zápasoch jednu výhru, remízu aj prehru. Prvú výhru v sezóne zaknihoval Real Sociedad San Sebastián, ktorý uspel na ihrisku Elche 3:0.

Deportivo Alaves - FC Getafe 0:0

FC Valencia - SD Huesca 1:1 (1:0)
Góly: 38. Wass - 63. Siovas

FC Elche - Real Sociedad San Sebastián 0:3 (0:0)
Góly: 55. Portu, 77. Januzaj (z 11 m), 90.+4 Lopez

Betis Sevilla - Real Madrid 2:3 (2:1)
Góly: 35. Mándí, 37. W. Carvalho – 14. Valverde, 48. Emerson (vl.), 82. Ramos (z 11 m), ČK: 67. Emerson (Betis)

Viac o téme: Betis Sevilla Emerson Real Madrid CF