VIDEO Nepríjemný moment pre Sekeru: Mnohí by to vzdali, on zaťal všetky zuby!

Andrej Sekera a Anthony Cirelli v súboji počas zápasuAndrej Sekera a Anthony Cirelli v súboji počas zápasu Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Hokejisti Dallasu sa udržali v hre o Stanleyho pohár. V noci na nedeľu zvíťazili v piatom súboji finále play off NHL nad Tampou Bay 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a znížili stav série na 2:3.

Z víťazstve sa tešil aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý však pre zranenie vynechal jeden a pol tretiny. Sekeru v 16. minúte prvej tretiny trafil pukom do vnútornej strany kolena obranca Tampy Michail Sergačov.

Slovenský zadák sa v bolestiach dostal na striedačku, odkiaľ zamieril do šatne. Pred začiatkom druhej tretiny vykorčuľoval na ľad, ale po pár oblúkoch zistil, že sa stav nezlepšil a opäť odišiel do útrob štadióna. Napokon sa na tretiu tretinu a predĺženie vrátil do akcie a pomohol svojim spoluhráčom k triumfu. Sekera počas 13:38 min na ľade rozdal tri "hity".

"Sekera si zaslúži veľké uznanie. Dostal puk do nepríjemného miesta, mal obrovské bolesti a zdalo sa, že nemôže dohrať. Je to bojovník a dokázal ako má rád svojich spoluhráčov a svoj tím," povedal na jeho adresu tréner Dallasu Rick Bowness.

Tampa Bay s Erikom Černákom tak nevyužila prvú možnosť na ukončenie série, šiesty duel je na programe v noci na utorok o 2.00 SELČ.

Viac o téme: Andrej Sekera Dallas Stars Tampa Bay Lightning