Celý svet MMA je v šoku: Slovensko dorazilo do UFC! Je to najväčší európsky talent

Ľudovít Klein so svojím tímom
Ľudovít Klein so svojím tímom

ABÚ ZABÍ - Slovenský bojovník Ľudovít Klein triumfoval vo svojej premiére v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení. Na podujatí UFC 253 v Abú Zabí v nedeľu ráno zdolal Novozélanďana Shanea Younga v perovej divízii KO po minúte a 16 sekundách.

Dvadsaťpäťročný Klein na začiatku súboja súpera najprv prečítal a potom ho po sérii úderov kopom na hlavu dostal na zem. Hneď v prvom zápase tohto rangu tak oslávil víťazstvo. Z jeho triumfu boli nadšení aj viacerí renomovaní novinári. 

Jedným z nich je aj Daniel Rubenstein. „Dva roky som tvrdil, že Klein je najlepší európsky talent v pérovej váhe. Každá veľká organizácia ho chcela podpísať, no on čakal na UFC. Teraz dostal šancu a ukázal svetu, čoho je schopný!“ Aj prestížny web MMA Junkie a jeho novinár Nolan King pochválili skvelý debut a mimoriadne rýchly triumf. „Ľudovít Klein zostáva nekompromisný! Skvelý podpis pre UFC. Slovensko dorazilo.“

„Tak tomu sa hovorí spôsob, ako uviesť Slovensko do UFC,“ vyjadril svoje pocity po vynikajúcom predstavení Kleina kanadský reportér Mike Bohn. Alexander K. Lee z redakcie MMA Fighting bol taktiež nadšený z nováčika v UFC. „Z Ľudovíta Kleina sa práve stal jeden z tých zápasníkov, s ktorými radšej nikto nechce zápasiť,“ napísal.


Tagy: UFC Ľudovít Klein Shane Young

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
Instagram spartakusfightgym; Video: Twitter UFC Europe

DISKUSIA