VIDEO O tejto kuriozite sa bude hovoriť ešte roky: Gríger strelil v Česku neskutočný gól!

Dávid Gríger a jeho kuriózny samostatný nájazd
Dávid Gríger a jeho kuriózny samostatný nájazd

HRADEC KRÁLOVÉ - Hokejisti Hradca Králové porazili v stretnutí 4. extraligového kola Liberec 4:3 po samostatných nájazdoch. V dueli dvoch dosiaľ stopercentných celkov, pred ktorým mali domáci na konte deväť bodov a Severočesi šesť, sa udial skutočne kuriózny samostatný nájazd v hlavnej úlohe s Dávidom Grígerom.

"Bol to kvalitný, rýchly zápas. Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie, a myslím si, že súper svoje kvality predviedol. Nebolo to nič jednoduché, väčšinu zápasu sme ťahali za kratší koniec, ale podarilo sa nám ho dotiahnuť do predĺženia. V nájazdoch sme boli šťastnejší," povedal tréner víťazov Vladimír Růžička.

Vyrovnaný zápas museli rozhodnúť až nájazdy. V druhej sérii Grígerov pokus vyrazil Mazanec do vzduchu, ten dopadol na hranu a odrazil sa za bránkovú čiaru nič netušiaceho brankára. Z tohto šoku sa ale domáci nakoniec oklepali a duel predsa vyhrali. "Ja som videl rozhodcu ako rozpažil, pre mňa sa nájazd skončil. A zrazu gól... Je to kuriozita. Myslím si, že aj pán rozhodca sa bude musieť ešte pozrieť do pravidiel. Možno pravidlá stoja za arbitrom, ak áno, tak si jednoducho musím nabudúce dávať pozor, kde je puk a nepozerať na rozhodcu. Napokon to dobre dopadlo, to je dôležité," citoval Mazanca portál hokej.cz.

"Liberec je určite veľmi kvalitné mužstvo a myslím si, že nás preverili po všetkých stránkach. Škoda toho záveru, kedy sme výsledok neudržali, mohli sme brať všetky tri body. Snáď nám ale aj tak výhra nad takýmto tímom dodá ešte väčšie sebavedomie," povedal domáci útočník Aleš Jergl.

 


Tagy: Marek Mazanec Vladimír Růžička HC Bílí Tygři Liberec Dávid Gríger Mountfield HK Aleš Jergl

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, TASR, športky
Foto:
Twitter - Tipsport extraliga; Video: Twitter - Tipsport extraliga

DISKUSIA