Koeman uspel vo svojej súťažnej premiére: Ansu Fati má v Barcelone veľkú budúcnosť

Ansu Fati sa teší z góluAnsu Fati sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP Photo/Joan Monfort

MADRID - Holandský tréner Ronald Koeman uspel vo svojej súťažnej premiére na lavičke FC Barcelona. Jeho tím si v nedeľnom súboji 3. kola španielskej futbalovej La Ligy poradil na Camp Nou s Villarrealom hladko 4:0. Úvodné dve kolá budú Katalánci dohrávať neskôr, vedenie súťaže im ich odložilo pre povinnosti v Lige majstrov.

Barcelona "vybavila" súboj s Villarrealom už v prvom polčase, keď súperovi nastrieľala všetky štyri góly. O prvé dva sa postaral mladý útočník Anssumane Fati, tretí pridal Lionel Messi z penalty po faule na Fatiho. Štvrtý gól "do šatne" si strelil sám obranca hostí Pau Francisco Torres. "Ansu má v Barcelone veľkú budúcnosť. Pred týždňom v prípravnom zápase proti Elche nepodal výkon, aký od neho očakávam. Porozprával som sa s ním a zdá sa, že si moje slová vzal k srdcu. Proti Villarrealu to bolo z jeho strany perfektné. Absolutórium si však zaslúži celý tím, obzvlášť za výkon v prvom polčase, ktorý sa niesol jasne v našej réžii," vyhlásil Koeman, ktorý prevzal kormidlo katalánskeho tímu v auguste. Bývalého trénera holandskej reprezentácie čaká úloha zosadiť z trónu v najvyššej domácej súťaži Real Madrid a tiež odčiniť neúspech z minulého ročníka Ligy majstrov. V ňom Barcelona po výprasku 2:8 s Bayernom Mníchov skončila už vo štvrťfinále.

Dvojgólový hrdina nedeľného večera Fati si podľa vlastných slov vychutnáva každú minútu na ihrisku, ktorú môže stráviť po boku argentínskeho útočníka Lionela Messiho. Ten je odmalička jeho veľký vzor. "Je to pre mňa splnený sen. Už ako dieťa som obdivoval jeho hru a teraz som s ním v jednom tíme. Dáva mi veľa rád, pomáha mi zlepšovať sa v tréningovom procese. To isté môžem povedať o ďalších spoluhráčoch, ktorí sú mi vždy nápomocní. Snažím sa od nich absorbovať všetky rady, som mladý a stále sa mám čo učiť," citoval goal.com slová Fatiho.

Z favoritov nezaváhalo v 3. kole ani Atletico Madrid, ktoré deklasovalo Granadu 6:1. Domáci pre povinnosti v Lige majstrov naskočili do La Ligy rovnako až tento víkend. V premiérovom vystúpení v novom drese po prestupe z Barcelony sa dvakrát gólovo presadil útočník Luis Suárez, hoci nastúpil až v 70. minúte namiesto Diega Costu. Pre Granadu to bola po dvoch predchádzajúcich víťazstvách prvá bodová strata v sezóne. "Suárez splnil naše očakávania. Strelil dva góly a na ďalší prihral, podal výborný výkon. Teší ma, že si vedel nájsť miesto na ihrisku. Vyzerá to, že zapasoval do koncepcie tímu," povedal kouč Atletica Diego Simeone.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Ronald Koeman Ansu Fati