VIDEO Len rozhodujúci set trval tri hodiny: Na Roland Garros sa písala história!

Lorenzo GiustinoLorenzo Giustino Zdroj: profimedia.sk

PARÍŽ - Druhý najdlhší zápas v histórii Roland Garros zohrali v prvom kole parížskeho grandslamu Talian Lorenzo Giustino a Francúz Corentin Moutet.

O postup na kurte bojovali šesť hodín a päť minút, taliansky kvalifikant nakoniec po katastrofálnom začiatku slávil víťazstvo 0:6, 7:6, 7:6, 2:6, 18:16. Len rozhodujúci piaty set trval tri hodiny.

Najdlhší zápas na Roland Garros v modernej ére od roku 1968 zohrali domáci tenisti Fabrice Santoro a Arnaud Clément. Santoro v roku 2004 vybojoval výhru pomerom 16:14 v piatom sete po šiestich hodinách a 33 minútach.

French Open je posledným zo štyroch grandslamových turnajov, ktorý v piatom sete nezaviedol tajbrejk.

Viac o téme: Lorenzo Giustino Corentin Moutet Roland Garros 2020