Pred odchodom do zámoria sa upísal Bratislave Capitals: Rozhodovanie bolo veľmi jednoduché

Maxim Čajkovič
Maxim Čajkovič

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Maxim Čajkovič posilní klub iClinic Bratislava Capitals, ktorý pôsobí v medzinárodnej ICE Hockey League.

Devätnásťročný mládežnícky reprezentant odohral uplynulé dve sezóny v QMJHL v drese Saint John Sea Dogs. Dokopy nastúpil na 96 zápasov a nazbieral 88 bodov (40+48). Pred touto sezónou zmenil dres a keď sa rozbehne zámorská súťaž, bude pôsobiť v tíme Val-d'Or Foreurs. Dovtedy však posilní Capitals.

"Vedenie Capitals mi počas tejto zložitej doby umožnilo s nimi trénovať už asi mesiac. Pribrali ma k nim akoby som bol jeden z nich. Teraz nastali komplikácie s odletom do Kanady, stále sa to posúva. Dostal som od klubu Val-d'Or povolenie pôsobiť niekde na Slovensku, tak som sa rozhodol využiť ponuku od Capitals. Cítil som sa v tíme veľmi dobre, vedel som, ako to tam funguje. Poznal som hráčov aj trénera. Rozhodovanie bolo veľmi jednoduché. Hneď, ako si ma Val-d'Or vyžiada a bude možné bez problémov odcestovať, Capitals súhlasili s tým, že ma bez problémov uvoľnia," povedal Čajkovič pre Športky.

Mladého Slováka si vo vstupnom drafte NHL vybrala Tampa Bay, ktorá v nočnom zápase porazila Dallas Stars a získala Stanley Cup. Čajkovič svojmu tímu držal palce a hráčom ako aj celému tímu pogratuloval. "Tampe som fandil od začiatku a bol som veľmi šťastný, keď som sa dozvedel, že zvíťazili," povedal Čajkovič, ktorý s úsmevom odpovedal aj na otázku, či si vie takýto úspech predstaviť aj ako hráč na ľadovej ploche: "Predstaviť si to viem, ale vedie k tomu ešte dlhá cesta. V prvom rade musím podpísať kontrakt, aby som mal vôbec šancu uchádzať sa o miesto v tíme. Urobím ale všetko preto, aby to bolo čo najskôr."

"Sme veľmi radi, že sme získali tak mladého a kvalitného slovenského hráča. Max bol minulý rok jediný draftovaný slovenský hokejista do NHL, keď si ho v 3. kole z celkového 89. miesta vybral klub NHL Tampa Bay Lightning. Spoločne s klubom Val-d'Or Foreurs sme sa dohodli na jeho hosťovaní do momentu, keď sa začne príprava v jeho kanadskom klube, pričom nastúpi už v sobotnom zápase v Salzburgu. Samotná organizácia Tampy Bay nám vyslovila slová vďaky, že Max bude môcť získavať hernú prax a skúsenosti medzi seniormi v kvalitnej ICE Hockey League," uviedol viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek.

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals absolvovali svoju premiéru v súťaži v nedeľu, keď v domácom zápase podľahli tímu Vienna Capitals 2:7. Najbližší víkend ich čakajú zápasy v Salzburgu (sobota 3.10.) a Innsbrucku (4.10.).


Tagy: Dušan Pašek Maxim Čajkovič Saint John Sea Dogs iClinic Bratislava Capitals

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA