Derby medzi Českom a Slovenskom dostalo stopku: Koronavírus v tíme českých hádzanárok

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

ZUBŘÍ - Na stredu plánovaný prípravný medzištátny zápas medzi hádzanárkami Česka a Slovenska v Zubří sa neuskutoční. Dôvodom je niekoľko pozitívnych prípadov na nový koronavírus v českom tíme, odohratie zápasu komplikovali aj sprísnené opatrenia na Slovensku.

V utorok skoro ráno podstúpilo celé české družstvo hádzanárok testy na COVID-19. Pozitívny test pred derby mali tri hráčky a dvaja členovia realizačného tímu. "Bohužiaľ, aj napriek tomu, že sme podnikli všetky bezpečnostné opatrenia a všetci účastníci kempu pricestovali na zraz s negatívnymi testami, objavilo sa po dnešnom rannom testovaní v českom tíme niekoľko pozitívnych prípadov. Na Slovensku zasa vládne orgány nastavili zásadné opatrenia obmedzujúce celú športovú činnosť. Vzhľadom na vzniknutú situáciu sa oba tímy dohodli na odvolaní vzájomného zápasu," povedal manažér českej reprezentácie Adam Štegl pre web handball.cz.

"Bojujeme s neviditeľným nepriateľom. Je mi to veľmi ľúto, bohužiaľ sa však musíme pripraviť na to, že podobné situácie nás môžu sprevádzať v nasledujúcich mesiacoch nielen na reprezentačných akciách. Covid bude ohrozovať naše turnaje, medzinárodné akcie, majstrovské zápasy a ďalšie hádzanárske aktivity od detí po dospelých. Šport bude trpieť, my sa však musíme situácii prispôsobiť," uviedol prezident Českého zväzu hádzanej Jaroslav Chvalný.

Slovenky mali v pôvodnom programe ešte plánované dva prípravné zápasy v Púchove - v piatok a sobotu proti Rakúsku bez účasti divákov i médií. Vzhľadom na navrhnuté opatrenia krízovým štábom od 1. októbra však zatiaľ nie je isté, či sa uskutočnia. Prebiehajúce sústredenie slúži ako príprava na decembrovú prvú fázu európskej kvalifikácie MS 2021, Slovenky sa v nej v 1. skupine stretnú s Ukrajinou, Izraelom a domácim Luxemburskom. Do baráže o postup na šampionát v Španielsku postúpia prvé dva tímy.

Viac o téme: Hádzaná Slovensko Česko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Getty Images
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články