Mourinho vyšiel zo súboja proti Lampardovi ako víťaz: Jedenástky sú lotéria a môže sa stať čokoľvek

Hráči Spurs oslavujú víťazstvo nad ChelseaHráči Spurs oslavujú víťazstvo nad Chelsea Zdroj: TASR/Matt Dunham/Pool via AP

LONDÝN - Tréner futbalistov Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho nedokázal zvíťaziť nad svojim bývalým zverencom Frankom Lampardom v riadnom hracom čase ani na štvrtý pokus. V utorkovom osemfinále anglického Ligového pohára sa však napokon tešil z postupu, keď po remíze 1:1 uspeli Spurs v jedenástkovom rozstrele nad Chelsea Londýn 5:4.

Skóre mestského derby otvoril už v 19. minúte svojím prvým gólom v drese "The Blues" nemecký útočník Timo Werner. Vyrovnanie prišlo až sedem minút pred koncom a gól Erica Lamelu poslal zápas do jedenástkového rozstrelu. "Boli sme na to pripravení. Pred penaltami som povedal hráčom, že ich výkon v druhom polčase bol jednoducho veľkolepý a Chelsea pri nás vyzerala úplne obyčajne," citovala Mourinha agentúra DPA.

Prvým úspešným exekútorom bol domáci Eric Dier a jeho príklad nasledovali aj zvyšní štyria spoluhráči. Z hráčov v modrom drese sa pomýlil až v poslednej, piatej sérií Mason Mount, ktorý trafil len do žrde. "Jedenástky sú lotéria a môže sa v nich stať čokoľvek. Chceli sme sa dostať v pohári čo najďalej, ale to snáď každý. V prvom polčase sme k tomu boli blízko, dominovali sme, ale prestávka všetko zmenila. Napriek tomu som s výkonom mojich zverencov spokojný,“ povedal Lampard.

Tottenham čaká už vo štvrtok baráž Európskej ligy UEFA 2020/2021, v ktorej doma privítajú izraelský Maccabi Haifa a tak nechal Mourinho oddychovať až deväť hráčov. Od úvodu začali len brankár Hugo Lloris a stopér Dier. "Varili sme z toho, čo máme. Musím rozmýšľať nad troma zápasmi naraz, ale hráči sa sústredili len na ten proti Chelsea, boli úžasní," dodal portugalský kouč. Debut vo farbách Tottenhamu si odkrútila čerstvá posila z Realu Madrid krajný obranca Sergio Reguilon, ktorý asistoval Lamelovi na vyrovnávajúci gól. Na druhej strane sa v novom pôsobisku dobre uviedol brankár Edouard Mendy, ktorý prišiel z Rennes.

"Kohúti" sa vo štvrtok dozvedia meno svojho štvrťfinálového súpera, bude ním lepší z dvojice FC Liverpool – Arsenal Londýn.

Viac o téme: Chelsea José Mourinho Frank Lampard Tottenham Hotspur