Česi predstavili nomináciu na Izrael a Škótsko: V Šilhavého výbere aj jeden debutant

Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý
Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý

PRAHA - V 23-člennej nominácii trénera českej futbalovej reprezentácie Jaroslava Šilhavého na tri stretnutia v októbrovom asociačnom termíne figuruje jediný nováčik - stopér Tomáš Petrášek z poľského Rakówu Čenstochová.

Po dvoch rokoch sa do národného tímu vracia stredopoliar Hellasu Verona Antonín Barák. V priebehu ôsmich dní čakajú na Čechov tri súboje - prípravný na Cypre (7. októbra o 18.00 h v Larnake) a vystúpenia v Lige národov v Izraeli (11. októbra o 20.45 h v Haife) a v Škótsku (14. októbra o 20.45 h v Glasgowe). Účastníkom 2. skupiny B-divízie súťaže je aj Slovensko.

Pôvodnú nomináciu ešte Šilhavý podľa portálu idnes.cz rozšíri neskôr o päť mien. V kádri má tradične najvýraznejšie zastúpenie majstrovská Slavia Praha, ktorá do "nároďáku" dodala šesticu hráčov. "Budeme sa snažiť oba zápasy Ligy národov vyhrať. Izrael má silné a disciplinované mužstvo. Pokiaľ však chceme pomýšľať na víťazstvo v skupine, musíme v oboch zápasoch bodovať," vyhlásil Šilhavý.

Po dvoch kolách novej edície LN figurujú Česi na druhom mieste tabuľky 2. skupiny B-divízie s tromi bodmi, ktoré získali vďaka víťazstvu 3:1 nad Slovenskom. Lídrami zoskupenia sú Škóti (4 body), tretí Izrael ich má dva a zverenci Pavla Hapala s jedným sú na chvoste tabuľky.

Nominácia českej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas s Cyprom (7. októbra o 18.00 h v Larnake) a duely Ligy národov v Izraeli (11. októbra o 20.45 h v Haife) a v Škótsku (14. októbra o 20.45 h v Glasgowe):

brankári: Jiří Pavlenka (Werder Brémy), Ondřej Kolář (Slavia Praha), Tomáš Vaclík (FC Sevilla)

obrancovia: Jan Bořil (Slavia Praha), Ondřej Čelůstka (Sparta Praha), Tomáš Petrášek (Raków Čenstochová), Filip Novák (Fenerbahce Istanbul), Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim), Ondřej Kúdela (Slavia Praha), Vladimír Coufal (Slavia Praha), David Hovorka (Slavia Praha)

stredopoliari: Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Antonín Barák (Hellas Verona), Tomáš Souček (West Ham United), Lukáš Masopust (Slavia Praha), Alex Král (Spartak Moskva), Vladimír Darida (Hertha Berlín), Bořek Dočkal (Sparta Praha), Adam Hložek (Sparta Praha), Jan Kopic (Viktoria Plzeň)

útočníci: Michael Krmenčík (FC Bruggy), Patrik Schick (Bayer Leverkusen), Matěj Vydra (FC Burnley)


Tagy: Česko Jaroslav Šilhavý

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA