VIDEO Éra veľkej legendy na konci: Nepriestrelný mních Henrik končí, Rangers sa s ním rozlúčili

Brankárska legenda Henrik LundqvistBrankárska legenda Henrik Lundqvist Zdroj: SITA/AP Photo/Adam Hunger, File

NEW YORK - Tím hokejovej NHL New York Rangers vyplatil zo zmluvy svoju dlhoročnú oporu v bránke Henrika Lundqvista. Tridsaťosemročný Švéd mal platný kontrakt ešte na jeden rok.

Lundqvist odohral celú svoju kariéru v zámorí v drese Rangers. Do tímu prišiel v sezóne 2005/06 a v roku 2014 ho priviedol do finále súťaže. V roku 2012 mu udelili Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára ligy, v zápase hviezd sa predstavil päťkrát. "Málo hráčov bolo pre nás tak dôležitých ako Henrik Lundqvist. Sme mimoriadne vďační za to, čo urobil pre našu organizáciu. Počas jeho 15-ročného pôsobenia u nás sa nestal iba jedným z najlepších brankárov, aký kedy hral túto hru, ale aj obávaným protivníkom. Navždy bude súčasťou rodiny Rangers," poďakoval sa za dlhoročnú službu švédskemu gólmanovi výkonný riaditeľ klubu James L. Dolan.

Legenda New Yorku sa na sociálnej sieti rozcítila a svojmu odchodu venovala niekoľko príspevkov. Opísal v nich celú svoju kariéru a zaspomínal si na najlepšie časy vo svojom živote. „Pred päťnástimi rokmi som hral svoj prvý zápas za Rangers. Prišiel som sem s veľkými nádejami a veľkými snami, ale ani v mojej najdivokejšej fantázii som si nikdy nedokázal predstaviť úžasnú jazdu, ktorá sa pred nami v tom čase nachádzala a ktorú som prežil,“ zaspomínal si samotný Henrik v jednom z príspevkov. Organizácii taktiež poďakoval za príležitosť, ktorú ako mladý dostal a dokázal, že aj v dnešnej dobe sa dá byť verný jednému klubu.

 

 

Lundqvist odohral za Rangers 887 duelov v základnej časti a v play off pridal 130 štartov. Do pamäti fanúšikov sa zapísal najmä svojou mimoriadnou mentálnou odolnosťou. Ako prvý brankár NHL dokázal priviesť svoj tím k výhre v šiestich po sebe idúcich rozhodujúcich siedmich zápasoch play off. Švédom tiež pomohol vybojovať olympijské zlato v Turíne v roku 2006. Správu priniesla AP.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: New York Rangers Henrik Lundqvist
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Adam Hunger, File; VIDEO: Youtube/NHL
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články