VIDEO Slavia spackala koniec zápasu a v Lige majstrov končí! Salzburg a Krasnodar do skupinovej fázy

Hráči FC Midtjylland a Slavie Praha vo vzájomných súbojoch Hráči FC Midtjylland a Slavie Praha vo vzájomných súbojoch Zdroj: SITA/Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP

HERNING - Futbalisti Slavie Praha sa neprebojovali do skupinovej fázy Ligy majstrov. V stredajšej odvete play off prehrali na ihrisku dánskeho FC Midtjylland 1:4 a po remíze v prvom súboji 0:0 sa predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy.

Slavia mala výborný štart do zápasu, keď sa už v 3. minúte presadil po rohu Peter Olayinka a poslal hostí do vedenia. To vydržalo do 65. minúty, o vyrovnanie sa postaral hlavou po centri z ľavej strany Sory Kaba. Aj tento stav ešte posúval ďalej Slaviu vďaka gólu na súperovom ihrisku. V 80. minúte chytil brankár Slavie Ondřej Kolář penaltu, no pohol sa skôr než dovoľujú pravidlá. Jedenástka sa tak opakovala a Alexander Scholz poslal dánsky tím do vedenia. Midtjylland si v závere poistil triumf a postup ďalšími dvoma gólmi.

Peter Olayinka strieľa gól Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP

Spolu s ním sa predstaví v skupinovej fáze aj FK Krasnodar, ktorý v odvete v Solúne zopakoval triumf z prvého zápasu 2:1. Postup si zaistili aj hráči Salzburgu po domácej výhre nad Maccabi Tel Aviv 3:1.

Žreb základných skupín Ligy majstrov sa uskutoční vo štvrtok 1. októbra o 18.00 h v Nyone. Víťazi play off doplnia 26 už istých účastníkov hlavnej fázy. Tá sa začne v porovnaní s predošlými sezónami približne s mesačným oneskorením 20.-21. októbra, finále v Istanbule sa uskutoční 29. mája budúceho roka.