Slavia Praha mala ťažké srdce na hlavného rozhodcu: Bola to prasačina a hanba!

Peter Olayinka strieľa gól do siete FC Midtjylland Peter Olayinka strieľa gól do siete FC Midtjylland Zdroj: SITA/Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP

HERNING - Sen futbalistov Slavie Praha o účasti v základnej skupine Ligy majstrov sa v stredu večer rozplynul. Po domácej bezgólovej remíze prehrali v odvete play off na ihrisku dánskeho Midtjyllandu 1:4, hoci ešte necelých desať minút pred koncom držali postupový stav.

Slaviu na kolená zrazila opakovaná penalta, po ktorej sa domáci v 84. minúte dostali do vedenia 2:1 a v závere do otvorenej obrany súpera pridali ešte dva góly. "Prasačina najväčšieho kalibru. Je to hanba! Nechápem, ako sa niečo takéto môže na podobnej úrovni stať," hneval sa bezprostredne po zápase v televíznom rozhovore brankár Ondřej Kolář.

Práve Kolář bol spolu s rozhodcami ústrednou postavou rozhodujúceho momentu duelu. Desať minút pred koncom za stavu 1:1 chytil penaltu domáceho Soryho Kabu, no radosť hosťom vydržala iba chvíľu. Slovinský rozhodca Damir Skomina dostal od videorozhodcu echo, že český brankár sa pri pokutovom kope pohol z čiary skôr a tak nechal napriek protestom hostí penaltu opakovať. Alexander Scholz "opravný" pokus premenil a dánsky tím nasmeroval k postupu.

"Nechápem, že taký skúsený rozhodca je lenivý ísť 50 metrov a pozrieť sa na to na monitore sám. Zvyčajne sa na arbitrov nesťažujem, ale toto je fakt hanba. Povedal mi, nech som ticho, źe mu pri videu jasne povedali, že som bol skoro krok pred čiarou. Sám som sa na to pritom teraz pozeral a bol som na čiare," povedal Kolář v televíznom rozhovore. Portál idnes.cz však v tejto súvislosti pripomenul, že pri predčasnom pohybe brankára z čiary pri pokutovom kope ide o o tzv. faktické rozhodnutie, ktoré si hlavný rozhodca podľa protokolu nemusí overovať na monitore. Rovnako ako pri ofsajde, ktorý buď je alebo nie je.

Slavia mala pritom zápas výborne rozohratý, už v 3. minúte dala zásluhou Petra Olayinku vysnívaný gól na ihrisku súpera a dlho nepúšťala súpera do šancí. Kaba však v 65. minúte hlavou po chybe Kolářa vyrovnal a pred rozhodujúcim penaltovým okamihom v záverečnej desaťminútovke spravil veľkú chybu striedajúci Ibrahim Traoré. Po zvládnutej štandardke nešikovne vrátil loptu do vlastného pokutového územia a tá spadla z výšky priamo na ruku jeho spoluhráča Tomáša Holeša. Rozhodca okamžite ukázal na biely bod.

"Neviem, ako to povedať slušne. Trochu si tu s nami utreli zadok. Keby sme tu uhrali remízu, na ktorú sme mali, tak je to v pohode a plakali by tu oni. Vedieme, ale nepridáme druhý gól a to je škoda," povedal obranca Vladimír Coufal, ktorý po vypadnutí Slavie z Ligy majstrov odchádza z mužstva. Za šesť miliónov eur sa stane posilou West Hamu United. Jeho doterajší spoluhráči si rovnako ako mestský rival Sparta Praha zahrajú v skupinovej fáze Európskej ligy.

Viac o téme: SK Slavia Praha FC Midtjylland