Na Roland Garros je o Slováka menej: Martin nezaskočil favorizovaného Dimitrova

Andrej MartinAndrej Martin Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

PARÍŽ - Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo vyrovnanom zápase prehral s nasadenou osemnástkou Bulharom Grigorom Dimitrovom 4:6, 6:7 (5), 1:6. Jeho maximom na parížskej antuke zostáva 3. kolo z roku 2016.

Od úvodných minút duelu medzi Martinom a Dimitrovom sa hrali dlhé razantné výmeny od základnej čiary. V prvom geme otočil slovenský daviscupový reprezentant z 0:40 a v ďalšej hre mal k dispozícii dva brejkbaly. Dimitrov ich však odvrátil, za stavu 3:3 prelomil Martinovo podanie a úvodný set sa stal jeho korisťou.

V druhom dejstve Martin pridal na agresivite, zlepšil dĺžku úderov a po rýchlom brejku si vybudoval náskok 4:1. Dimitrov však v ďalších minútach vyrovnal na 4:4 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil úspech. Za stavu 6:5 premenil po úspešnom voleji prvý setbal. Veľkou zbraňou Dimitrova bol v týchto momentoch bekhend po čiare, ktorým dokázal dostať Martina pod tlak. Na začiatku tretieho setu Bulhar odskočil najlepšiemu slovenského singlistovi na 2:0. Martinovi sa síce následne podaril rebrejk, no od stavu 1:2 už neuhral ani gem.