Mourinho loboval u kouča anglickej reprezentácie: Dôvodom sú starosti o kanoniera Kanea

Harry KaneHarry Kane Zdroj: SITA/AP/Clive Rose

LONDÝN - Tréner Tottenhamu Hotspur José Mourinho sa pokúsil kouča anglickej futbalovej reprezentácie Garetha Southgatea presvedčiť, aby nenasadil kanoniera Harryho Kanea do všetkých troch duelov v najbližšom reprezentačnom bloku. Obáva sa jeho preťaženia a zranenia. Mourinho naopak sľúbil, že pred ME v roku 2021 bude Kanea šetriť, kde sa dá.

Kapitán Tottenhamu mal v uplynulých dňoch náročný program, keďže londýnsky klub hral aj zápasy predkola Európskej ligy. Vo štvrtok po víťazstve 7:2 nad Maccabi Haifa postúpil do skupinovej fázy a Kane sa strelecky presadil trikrát. "Jeho vystúpenie bolo pre nás zásadné. Priniesol nám zopár miliónov libier a účasť v skupinovej fáze súťaže, v ktorej máme ambície. Môj priateľ Gary však nemusí žiarliť. Sľubujem, že Kane už do konca sezóny neodohrá ani minútu v zápase, ktorý bude mať iba priateľský charakter," povedal podľa AFP Mourinho.

José Mourinho Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

Tréner Southgate medzitým vyzval anglických hráčov, aby si vážili pozvánku do reprezentácie. Reagoval tak na prípad mladíkov Masona Greenwooda a Phila Fodena, ktorých musel počas predchádzajúceho zrazu poslať predčasne domov pre porušenie karantény. Vynechal ich aj z kádra na nasledujúce tri zápasy, ale v novembrovom asociačnom termíne by sa mali vrátiť. "Neustále musíme pracovať na tímovej kultúre. Tá sa neustále vyvíja a nikdy sa hlboko nezapustí, pretože hráči prichádzajú a odchádzajú. Preto si stále treba pripomínať, čo to znamená nosiť reprezentačný dres," vyhlásil Southgate.

Angličanov čaká v októbri prípravný zápas s Walesom vo Wembley a súboje Ligy národov proti Belgicku a Dánsku.

Viac o téme: José Mourinho Tottenham Hotspur Harry Kane
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Clive Rose
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články