Slovan hlási zmeny v kádri, Kolesár rozšíril východniarsku enklávu v Trnave

Generálny riaditeľ futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.
Generálny riaditeľ futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

BRATISLAVA - Slovenský futbalový majster Slovan Bratislava poslal už druhýkrát srbského stredopoliara Dejana Dražiča na hosťovanie do poľského Zaglebie Lubin. "Belasí" sa tiež dohodli s gréckym útočníkom Georgiosom Tzovarasom na rozviazaní zmluvy.

Dvadsaťpäťročný Dražič v poľskom klube už hosťoval na jar 2020. Nová dohoda o hosťovaní znie do konca sezóny 2020/21. „Čo sa týka Dejana Dražiča, tak na jeho pozícii máme silnú konkurenciu, preto sme hľadali možnosti hosťovania, kde by mohol pravidelne hrávať. Veríme, že Dejanovi sa v preňho známom prostredí v Zaglebie Lubin bude dariť, pričom budeme pozorne sledovať jeho výkony," povedal pre klubový web Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., ktorý načrtol aj ďalšie zmeny: "Keďže budeme hrať dve súťaže, pracujeme na ďalších odchodoch hráčov s nízkou minutážou. V tejto chvíli vieme potvrdiť ukončenie spolupráce s Georgiosom Tzovarasom. Rokovania prebiehajú aj s ďalšími hráčmi."

Kolesár sa dohodol so Spartakom Trnava

Stredopoliar Peter Kolesár sa stal novou posilou fortunaligového futbalového klubu FC Spartak Trnava. Odchovanec Trebišova pôsobil od roku 2017 v Michalovciach, kde si pripísal aj 65 ligových štartov a deväť gólov.

"Som rád, že sme na nakoniec dohodli s Trnavou a budem pôsobiť v Spartaku. Verím, že pomôžem mužstvu k dobrej hre, bodom a víťazstvám. Chcem napredovať a dúfam, že to bude odrazový mostík k ďalšej kariére," uviedol 22-ročný Kolesár pre klubový web Spartaka. "Z Michaloviec sa mi odchádzalo ťažko, lebo som sa tam cítil dobre, ale postupom času som na sebe cítil, že potrebujem zmenu, nájsť novú motiváciu a urobiť krok vpred. Ozval sa mi Spartak, neváhal som ani sekundu. Trnava bola moja priorita."

V Spartaku počas tohto prestupového obdobia zosilnela východniarska enkláva a Kolesár pribudol k Pačindovi, Bukatovi a Gričovi. "Keď som sem prišiel, tak v kabíne som poznal len Kuba Griča, s ktorým som hrával ešte minulú sezónu v Michalovciach. Ostatných chalanov však poznám z ligy, myslím, že Trnava má dobré mužstvo a individuality na to, aby sme hrali na popredných priečkach. Nečakám, že bude ľahké sa prebojovať do základnej zostavy, ale prišiel som sem preto, aby som o to zabojoval a čo najskôr sa dostal do zápasov. Verím si, že to zvládnem a budeme úspešní ako tím," poznamenal Kolesár.

Jeho výhodou je, že je použiteľný na viacero postov v stredovej formácii. "Môj najobľúbenejší post je stredný ofenzívny záložník. V klube aj v reprezentácii som hrával aj na kraji, vľavo či vpravo, takže hrám všade, kde ma tréner postaví a snažím sa tam odviesť stopercentnú prácu, aby som pomohol mužstvu."


Tagy: Zaglebie Lubin ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Dejan Dražič Georgios Tzovaras

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA