Konkurencia je prisilná, talent Liverpoolu balí kufre: Sheffield ulovil parádnu posilu

Rhian Brewster
Rhian Brewster

LIVERPOOL - Anglický futbalový klub Sheffield United získal z FC Liverpool za sumu 23,5 milióna libier útočníka Rhiana Brewstera, s ktorým podpísal päťročnú zmluvu.

"Je jeden z najlepších mladých útočníkov v Anglicku. Už v lete bol o neho veľký záujem, preto sme nadšení, že sa ho podarilo získať práve nám," pochvaľoval si Brewsterovu kúpu tréner United Chris Wilder. Dvadsaťročný Brewster odohral za Liverpool štyri zápasy, na štart v Premier League však stále čaká.

Cuisance do Leedsu nepôjde

Francúzsky futbalista Michael Cuisance neposilní anglický tím Leeds United. Účastník Premier League sa akvizície vzdal po tom, ako 21-ročný stredopoliar pôsobiaci v Bayerne Mníchov, neprešiel zdravotnou prehliadkou. Informuje o tom agentúra AFP.

Testy preukázali zranenie nohy. "Leeds zvážil riziko a po opakovanej prehliadke a konzultácii so šéfom lekárskeho tímu Robom Priceom od 20 miliónového obchodu ustúpil," približuje AFP.

Cuisance mal byť ďalšou posilou Leedsu, ktorý sa do najvyššej anglickej futbalovej ligy vrátil po 16-ročnej odmlke. Klub už angažoval Španielov Rodriga a Diega Llorenteho i nemeckého obrancu Robina Kocha.


Tagy: Liverpool FC Sheffield United Rhian Brewster

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andrew Couldridge

DISKUSIA