Vlhová môže zaútočiť na veľký glóbus: Dôležité novinky pred blížiacou sa sezónou

Petra Vlhová s trofejou za víťazstvo v slalome žien Svetového pohára v slovinskej Kranjskej GorePetra Vlhová s trofejou za víťazstvo v slalome žien Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore Zdroj: TASR/Martin Baumann

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Počas piatkovej videokonferencie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) sa jej členovia zaoberali kalendárom pretekov v novej sezóne. Predložili návrhy organizácie podujatí Svetového pohára mužov i žien, FIS by ich mala oficiálne schváliť 9. októbra.

Cieľom nových kalendárov je poskytnúť bezpečné prostredie pre športovcov a sú založené na požiadavkách na zníženie počtu a nákladov tímov, organizátorov a zainteresovaných strán. V novom programe mužov nastali zmeny pri dvoch víkendoch vo Val d’Isere, kde sa uskutočnia dva obrovské slalomy, po ktorých nasleduje rýchlostný blok (super-G a zjazd).

Koncom decembra bude v Alta Badii spolu s nedeľňajším tradičným obrovským slalomom v pondelok na programe aj slalom. V januári sa vo švajčiarskom dejisku Adelboden uskutoční predĺžený víkend s dvoma obrovskými slalomami a slalomom. V Garmisch-Partenkirchene by sa mali uskutočniť preteky v super-G a zjazde.

V ženskom kalendári by sa zmeny týkali dvoch slalomov vo fínskom Levi a dvoch obrovských slalomov v Courcheveli. Jedným z najočakávanejších pretekov bude určite rýchlostná konfrontácia na konci februára v Číne, ktorá bude slúžiť ako olympijské testovacie podujatie. V záverečnej fáze sezóny sa 6. a 7. marca po štyroch rokoch uskutoční SP v Jasnej.

Celkovo obsahujú kalendáre 39 pretekov pre mužov a 35 pre ženy, ktoré by sa mali konať na 18 rôznych miestach. Vrcholom sezóny budú od 8. do 21. februára MS v talianskej Cortine d’Ampezzo. Sezóna vyvrcholí finálovými pretekmi SP vo švajčiarskom Lenzerheide od 17. do 21. marca 2021.

Viac o téme: Petra Vlhová FIS Svetový pohár
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články