Ďalšia pohroma pre nabudených fanúšikov? Slávny cyklistický monument v ohrození

Belgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step sa teší z triumfu na 117. ročníku Paríž - RoubaixBelgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step sa teší z triumfu na 117. ročníku Paríž - Roubaix Zdroj: TASR/AP/Michel Spingler

PARÍŽ - Slávna cyklistická klasika Paríž - Roubaix je ohrozená, pretože v regióne Hauts-de-France pripravujú nové protikoronavírusové opatrenia.

Organizátori zo spoločnosti ASO už predostreli miestnym úradom nový zdravotný protokol, no hrozí, že mesto Roubaix sa čoskoro dostane do zóny s maximálnym rizikom nákazy, informoval o tom portál cyclingnews.com.

Cyklistický monument sa mal pôvodne konať 12. apríla, no pre pandémiu koronavírusu ho presunuli na 25. októbra. Tento rok by sa mala premiérovo v histórii zorganizovať aj ženská verzia pretekov s celkovou dĺžkou 116 km a 17 úsekmi na dlažobných kockách. Mužská trať meria 259 km s 30 úsekmi na kockách.

V metropolitnej oblasti Lille, kde sa nachádza cieľové Roubaix, narástol počet nakazených na 250 na 100.000 obyvateľov za uplynulých sedem dní. Ak sa situáciu nepodarí rýchlo zvrátiť, v regióne zavedú ešte prísnejšie opatrenia a preteky sa neuskutočnia. "Pre mňa je organizovanie pretekov otázne," uviedol už začiatkom týždňa prefekt regiónu Hauts-de-France Michel Lalande.

"Peklo severu" s cieľom na velodróme v Roubaix patrí každoročne k najsledovanejším klasikám v programe WorldTour, v roku 2018 ho vyhral Slovák Peter Sagan.

Viac o téme: Paríž - Roubaix Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Michel Spingler
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články