Payet v šlágri skóroval aj schytal červenú kartu, Lille zatiaľ neokúsilo trpkosť prehry

Dmitri PayetDmitri Payet Zdroj: profimedia.sk

ŠTRASBURG - Futbalisti Olympique Lyon remizovali v nedeľnom domácom zápase 6. kola najvyššej francúzskej súťaže s Marseille 1:1. Už v 16. minúte otvoril skóre Dmitri Payet, no o tri minúty neskôr inkasoval červenú kartu za hrubý faul. Domáci ešte do prestávky vyrovnali vďaka Houssemovi Aouarovi, ale na obratu už nedosiahli.

Montpellier prehral doma s Nimes 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 84. minúte Renaud Ripart. Lille zvíťazilo na ihrisku Strasburgu 3:0 a v aktuálnom ročníku Ligue 1 zatiaľ neokúsilo trpkosť prehry. Piatu prehru zo šiestich odohratých zápasov utrpel Dijon, ktorý prehral na pôde Bordeaux 0:3. Hetrikom zariadil výhru Metz nad Lorientom 3:1 Ibrahima Niane.

Olympique Lyon - Olympique Marseille 1:1 (1:1)
Góly: 28. Aouar - 16. Payet, ČK: 19. Payet (Marseille)

Rennes - Reims 2:2 (2:1)
Góly: 24. Raphinha, 37. Da Silva - 11. Abdelhamid, 66. Dia

Montpellier - Nimes 0:1 (0:0)
Gól: 84. Ripart

Štrasburg - Lille 0:3 (0:1)
Góly: 21. Celik, 53. Sanches, 68. Yilmaz